ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | שנת הלימודים תשע"ח נפתחה כסדרה ברמת-גן | שנת הלימודים תשע"ח נפתחה כסדרה ברמת-גן

שנת הלימודים תשע"ח נפתחה כסדרה ברמת-גן

שנת הלימודים תשע"ח נפתחה ב-1 בספטמבר באפס תקלות. 27,469 תלמידים וילדי גן מצאו את המוסדות ערוכים, מוכנים ומשופריםשנת הלימודים תשע"ח נפתחה כסדרה ברמת-גן ב-1 בספטמבר, ואיתה 27,469 תלמידים שמצאו את בתי הספר והגנים ערוכים ומוכנים, כולל חידושים, שיפוצים ושיפורים. אל המוסדות הגיעו 6,096 ילדי גן, 14,231 תלמידי בתי ספר יסודי ו-7,142 תלמידי תיכון. מדובר בעלייה של 1.7% לעומת שנת הלימודים אשתקד - נתון המעיד על המשך מגמת הצערת העיר.

ראש העיר, ישראל זינגר, סייר בשעות הבוקר במספר בתי ספר וגני ילדים בפריסה עירונית, נפגש עם התלמידים הנרגשים ובירך אותם בברכת הצלחה: "אני מאחל לילדי הגן ולכל התלמידים בעיר שנה של למידה ושל צמיחה, שנה של הישגים אישיים ומקצועיים, שנה של בגרות, עצמאות והצלחה". הביקור החל בטקס של תלמידי כיתות א' בבית הספר "מורדי הגטאות", נמשך בגנים "אגמיה", "דניאל" ו"פרג", והסתיים בבית ספר "הבילויים", שם התרגש ראש העיר במיוחד, עת ליווה לכיתה את נכדו שהחל ללמוד בכיתה א'.

בכדי להתחיל את שנת הלימודים ברגל ימין, עיריית רמת-גן, באמצעות אגף החינוך ואגף התשתיות, עסקה במהלך חופשת הקיץ בשיפור ושדרוג מוסדות החינוך בעיר. אל שורותיה של רמת-גן הצטרפו השנה חמישה גני עירייה חדשים - אחד לחינוך המיוחד וארבעה לחינוך הרגיל. כמו כן, בתי הספר עברו שיפוצים נרחבים, כולל תוספות של סביבות למידות חדשניות וחדרים מיוחדים, כדוגמת חדר רובוטיקה בבית ספר מכל"ל. השנה נבנו גם שני מרכזי מהו"ת בבית הספר "חשמונאים" ו"אביגור", המהווים מרכזי העצמה באווירה לא פורמאלית עבור תלמידים עם קשיי למידה. לחידושים נוספים במערכת החינוך

אגף הביטחון והאכיפה, באמצעות מחלקת ביטחון מוסדות החינוך, נערך גם כן לפתיחת שנת הלימודים בתחומים רבים, בכדי לשמור על ביטחונם של כל תלמיד ותלמידה בעיר. בין הפעילויות שבוצעו: הכנסת חברת שמירה שלישית לאבטחת מוסדות חינוך; קיום כנסים והשתלמויות לסגלים ולכלל בעלי תפקידים בנושא ביטחון ובטיחות; עריכת תדרוך ביטחון לקראת יציאת משלחות הנוער לפולין; ריענון מערך המתנדבים במעברי החצייה בקרבת מוסדות החינוך. כמו כן, קציני הביטחון ביצעו ביקורות בתחומי אבטחה, גידור, שערים, ציוד כיבוי אש, ציוד עזרה ראשונה, מערכות מצוקה, מערכות כריזה, מערכות אזעקה, מצלמות ביטחון, מקלטים ומפגעים בטיחותיים. בחודש הראשון של פתיחת הלימודים צפויות להתקיים הדרכות שונות ולאורך השנה יערכו תרגילים והכנות לשעת חירום.

גם בשנת הלימודים תשע"ח רמת-גן תמשיך להציב את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות ולהיות חוד החנית בחידושים, הישגים ומצוינות. לאחרונה פורסמו נתוני "התמונה החינוכית" של משרד החינוך, שהמחישו איך גם בשנה הנסקרת (תשע"ו) צעד בראש החינוך ברמת-גן. לפי הנתונים שפורסמו ניצבת רמת-גן בראש הערים הגדולות בקרב הזכאים לבגרות (89.4%), ומתאפיינת בשיעור הנשירה הנמוך ביותר בקרב ערים אלה (0.2%). כמו כן, אחוז הניגשים ל-5 יח"ל מתמטיקה הוא מהגבוהים בארץ (22.1%), וב-5 יח' אנגלית עומד האחוז על יותר מכפול מהממוצע הארצי. העיר שמה לה למטרה להמשיך ולהוביל בתחום החינוך ומאחלת לכל תלמידה שנת לימודים פורייה ומוצלחת.