ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | חדש ברמת-גן: מלגות לכל הגילאים!

חדש ברמת-גן: מלגות לכל הגילאים!

רמת-גן מרחיבה את כמות המלגות המוענקות לסטודנטים בעיר

 

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, הגיע לסיכום עם יו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי, על הרחבת היקף המלגות המוענקים לסטודנטים בעיר רמת-גן. היקף המלגות יעלה מ-20 ל-300 מלגות לסטודנטים בעיר רמת-גן. רה"ע החליט גם להסיר את מגבלת הגיל לקבלת המלגות שהייתה בעבר מוגבלת לגילאי 18-35, וכעת תהיה פתוחה לכלל הגילאים.

 

עיריית רמת-גן, בשיתוף קרן רמת-גן לחינוך ותרבות ומפעל הפיס, מעניקה מלגות לרווחת סטודנטים תושבי העיר. זאת במטרה לעודד בני רמת-גן וצעירים חדשים להשתקע בעיר ולתרום לקהילה איכותית וחזקה.


במסגרת מיזם מלגות הפיס בשנת הלימודים תש"ף (2019 -2020) מוענקות מלגות לימודים לסטודנטים הלומדים לתואר אקדמי במוסד המוכר ע"י המל"ג או לימודי תעודת הוראה המוכרת ע"י המל"ג או לימודי הנדסאי במוסד המוכר ע"י מה"ט בסך של 10,000 ₪ לכל מלגה, כאשר מחצית מהסכום מוענקת ע"י הרשות ומחציתו השנייה (5,000 ₪) ע"י מפעל הפיס. המלגות מוענקות לסטודנטים המתנדבים במסגרת מיזמים חברתיים וכך נושאים את לפיד "הקבלה והנתינה" המונח ביסוד חזון מפעל הפיס ומעבירים אותו מדור לדור.


עיריית רמת-גן ממשיכה לאפשר לסטודנטים תושבי העיר להגיש בקשה למלגת לימודים. בדומה לשנה שעברה ועפ"י החלטה של ועדת המלגות, הורחבו הקריטריונים המאפשרים הגשת הבקשה למלגה כך שסטודנטים רשאים להגיש בקשה למלגת עידוד לימודים או על בסיס מצב סוציו-אקונומי, ללא מגבלת גיל. קריטריון זה מקל משמעותית על סטודנטים רמת-גנים לאורך שנת הלימודים.