ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | חגיגות 26 למקהלה הקאמרית של העיר רמת-גן בשטרסבורג וויינהיים הודעות דוברות

חגיגות 26 למקהלה הקאמרית של העיר רמת-גן בשטרסבורג וויינהיים

27 במאי 2019

 

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: " אולם בשטרסבורג, מלא בקהל נלהב שמאזין ליצירות עבריות כמו 'ירושלים של זהב' של נעמי שמר ו'הליכה לקיסריה' של חנה סנש, זה אינו מחזה שכיח ובטח שלא מובן מאליו. ישר כח למקהלה הקאמרית של רמת-גן ולמנצחת חנה צור, שמביאים המון גאווה לעיר ומוכיחים שמוזיקה היא השפה המחברת ביותר"

 

המקהלה הקאמרית של העיר רמת-גן, בניצוחה של חנה צור, חוגגת 26 שנה של פעילות בסדרת קונצרטים מרגשים בשתי ערים תאומות של העיר רמת-גן – שטרסבורג וויינהיים.


בשבוע שעבר התקיים בעיר שטרסבורג קונצרט רב קהל ומשתתפים, במעמד ראש עיריית שטרסבורג וראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, סגן ראש העיר, רועי ברזילי, מנהלת אגף החינוך, אורית איתיאל ומנהלת מחלקת קשרי חוץ, לילי לביא.

הקונצרט שנערך בפני קהל של 500 מאזינים הגיש רפרטואר קלאסי ויהודי ישראלי, שכלל את יצירותיו של שוברט, ורדי, לדינו, דבוז'ק, שירים ישראליים, שיר תימני וגולת הכותרת - השיר "ירושלים של זהב". התכנית נחלה הצלחה גדולה והותירה את הקהל על רגליו.

לאחר מכן המשיכה המקהלה לעיר התאומה ויינהיים, שם הופיעה בשני קונצרטים חגיגיים ומלאים עד אפס מקום, שאירח מנהל התקשורת הבינלאומית של העיר ויינהיים, יקיר רמת-גן, אלברכט לורבכר. הקונצרט הראשון נערך בכנסייה המרכזית בשיתוף מקהלת הנוער הייצוגית של ויינהיים. הקונצרט השני נערך בבית הספר בויינהיים, בשיתוף המקהלה הבית ספרית ששרה לכבוד המאורע. קונצרט נוסף התקיים בבית הכנסת המשוחזר בהמסבאך, אליו הגיעו אזרחים נרגשים רבים.

חנה צור, מנצחת המקהלה ויקירת רמת-גן: "אנו חשים גאווה רבה על הקונצרטים המקצועיים והמרגשים. היה מקסים להיפגש עם ראש העיר וליהנות ביחד מהקונצרט הנהדר, וכמובן לקשר בין הערים התאומות."

המקהלה הקאמרית של העיר רמת-גן מופיעה בקונצרטים רבים בתיאטרון היהלום, במוזיאון תל אביב ובפסטיבל אבו גוש למוזיקה קולית. המקהלה עורכת חזרות בבית יד לבנים ברמת-גן, בימי שני בין השעות 22:30-20:00. החזרות פתוחות לקהל הרחב.

 

ראש עיריית רמת-גן עם חנה צור