ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | נפתחה ההרשמה למלגות לסטודנטים תושבי רמת-גן הודעות דוברות

נפתחה ההרשמה למלגות לסטודנטים תושבי רמת-גן

28 באוגוסט 2017

אשתקד חולקו מלגות בסך מיליון שקלים ל-330 מתושבי העיר * מחזיק תיק הצעירים וחבר הנהלת העיר, שי בכור: הצעירים הם עתידה של המדינה, ונילחם להגדלת תקציב המלגות


עיריית רמת-גן, בשיתוף קרן רמת-גן לחינוך ותרבות (ע"ר) ומפעל הפיס, מעניקה גם השנה מלגות לרווחת סטודנטים תושבי העיר כנגד מעורבות חברתית ועשייה ציבורית. זאת במטרה לעודד בני רמת-גן וצעירים חדשים להשתקע בעיר ולתרום לקהילה איכותית וחזקה.

ההרשמה החלה ב-15.8, דרך אתר האינטרנט העירוני, והיא צפויה להימשך עד ה-31.10. בין הקריטריונים נלקחים בחשבון במתן המלגה: מקום מגורים, היקף עבודה, לימודים, שירות צבאי/לאומי והתנדבות. בנוסף, על פי החלטה של ועדת המלגות הורחבו הקריטריונים המאפשרים הגשת הבקשה למלגה, כך שסטודנטים רשאים להגיש בקשה למלגת עידוד לימודים (ללא תלות במצב סוציואקונומי) או על בסיס מצב סוציואקונומי (מצב משפחתי, מספר נפשות במשפחה, מגורים ועוד).

בשנה האחרונה העניקה העירייה מלגות בסך של למעלה ממיליון שקלים לכ-330 סטודנטים וסטודנטיות תושבי רמת-גן. כמו כן, בהמשך לבקשת מחלקת הצעירים, לראשונה הצטרף גם מפעל הפיס לשיתוף פעולה עם העירייה והעניק גם הוא תקציב מלגות נכבד.

בטקס שנערך באחרונה לחלוקת מלגות לשנת הלימודים האקדמית החולפת, אמר מחזיק תיק הצעירים וחבר הנהלת העיר, עו"ד שי בכור: "כחלק מהעשייה ההולכת ומתפתחת למען צעירי העיר שאני מוביל, אנו נלחמים בצורה משמעותית כדי להמשיך להעלות את תקציב המלגות לסטודנטים ולהמשיך לדאוג שהצעירים ברמת-גן יישארו על המפה! אנחנו, הצעירים - אנחנו עתידה של רמת-גן, וככאלה עלינו לדרוש ולקבל את המשאבים שיסייעו לנו להמשיך ולחיות ברמת-גן".

בכור ציין לחיוב את פעילותו של מרכז הצעירים "הקומה השנייה", המשמש כמקום ללימודים ומפגשים בין סטודנטים ופועל על מנת לסייע לסטודנטים מקומיים. כמו כן ציין בכור לטובה את שיתוף הפעולה עם ראש העיר, ישראל זינגר, אשר גם השנה תומך ומסייע להגדלת התקציב למען הסטודנטים.

"אנו רואים בכם, הסטודנטים, משאב אנושי חשוב לשגשוגה של העיר. לפיכך, אנו מעודדים מעורבות חברתית ועשייה ציבורית. אתם מהווים מודל חיקוי לבני הנוער ואנו מצפים לראותכם מאתגרים אותנו ומשתלבים בעשייה החברתית בעיר", סיכם בכור.

לפרטים נוספים: סער ורדי/דובר עיריית רמת-גן 054-9549909