ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | רואים ירוק – כשטבע וקידמה נפגשים בפארק הלאומי | רואים ירוק- כשטבע וקידמה נפגשים בפארק הלאומי כתבות מטפחים איכות חיים

רואים ירוק- כשטבע וקידמה נפגשים בפארק הלאומי

הפארק הראשון בארץ עבר לאחרונה מגוון שינויים, חידושים ושדרוגים משמעותיים לשיפור חווית הטבע העירוני ולרווחת המבקרים. הפינחת, ספריית הפארק, התקנת תאורת שבילים וגן הבוסתן הם רק חלק ממתיחת הפנים שעבר הפארק היפיפה לאחרונה. מוזמנים לבקר!


הפארק הלאומי ברמת-גן ממשיך להתחדש ומשהסתיימו להן עבודות שיפור מראה הכניסה לשטחי הפארק ושיפוץ השירותים הציבוריים, החלו בהנהלת הפארק בשדרוג השפע הסביבתי. בחודשים האחרונים, נחנכו בזה אחר זה מתקני הכושר ההידראוליים המקדמים אורח חיים בריא, גן הפסלים המחודש המציג כעת את האוסף הגדול בעולם של יצירותיו של מנשה קדישמן ז"ל, גן הבוסתן הססגוני המכיל כעת עצי פרי וצמחי תבלין, הפינחת המספקת קצת יותר מרגע של נחת לבאי הפארק וספריית הפארק הצמודה אליה בה כל מבקר יכול להשאיל ספר בספרייה הפתוחה הראשונה בעיר. לסיום, הוחלף הריהוט ברחבי הפארק וביניהם שודרגו והותקנו ספסלים ופחים במראה עדכני ומודרני בכל שטחו של הפארק.

 

גן הבוסתן


פארק חכם

טיפוח הפארק הינו חשוב ביותר, אך חלק מהשדרוג הינו התאמה לחיים המודרניים והדיגיטליים בהם אנו חיים כיום. כחלק מהובלת הפארק לקידמה, החלו להציב ברחבי המתחם הירוק שילוט להכוונה ועמדות אינטראקטיביות תומכות WIFI - כולם במראה אחיד ושפה אחידה להשלמת המיתוג החדש של הפארק. פרויקט תאורה חכמה מרשת כעת את הפארק ומציג גופי תאורה מעוצבים, חסכוניים ותומכי טכנולוגיות חדישות. מעוניינים לגלוש בסלולר? לצפות במפת הפארק? WIFI חינמי נטווה ברחבי הפארק להנאת המשתמשים. כעת באפשרותכם לקחת חלק במשחק מצא את המטמון בפארק הדיגיטלי הראשון בישראל. גם אתם מוזמנים להכיר את הפארק, לנווט, לשחק ולחפש את המטמון באמצעות הנייד שלכם. טיילתם בפארק בלילה? תאורה דקורטיבית הותקנה במיוחד עבורכם ומוקדים שונים כדוגמת המזרקה ומתקני הכושר, מוארים כעת בעת ההליכה הרגלית בשבילי הפארק. 
 

מבקרים ומבלים

הפארק הלאומי הינו הפארק הראשון שניטע בישראל ושטחו חולש על כ-600 דונם. הפארק זוכה לכ- 1,000,000 מבקרים בשנה! בכל הגילאים, מכל רחבי הארץ ובמהלך כל ימות השנה. בתחומו של הפארק מצויים גם ספארי רמת-גן ומוזיאון האדם והחי המהווים מוקד אטרקציה ופנאי בפני עצמם למבלים מכל חלקי ישראל. בין היתר, נחגגים בפארק מידי ובמהלך כל עונות השנה פעילויות ואירועים חברתיים רבים המותאמים למגוון האוכלוסייה כגון: מפגש רכבי אספנות - מועדון החמש, אירוח מרכז פרס לשלום, אירועי ט"ו בשבט, ימי אימוץ, שירה בציבור והרקדות, שעות סיפור ועוד.

 

מועדון ה-5

 

רואים קידמה

הפארק הוותיק לא קופא על שמריו וכחלק ממקצה השיפורים הנרחב צפויים עוד כמה שדרוגים: מכרז להפעלת הבית באגם יוצא אל הדרך בקרוב והבית שהפך לסימן ההיכר של רמת-גן הולך להתעורר לחיים עם שלל מיזמי תרבות, ספורט ופנאי; מזנון הפארק הולך אף הוא לקראת שיפוץ וחידוש כאשר השאיפה היא ליצור מקום המתאים למשפחות, צעירים וספורטאים יחדיו; שירותי ההסעדה והבילוי צפויים להשתפר במטרה לעודד תחרות, עם זאת יתקיים פיקוח על מוצרים נבחרים.


 

הבית באגם