ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | הצהרת ראש עיריית רמת-גן בנושא חלוקת מזון הודעות דוברות

הצהרת ראש עיריית רמת-גן בנושא חלוקת מזון

19 במרץ 2020


ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: " כשיד ימין של המדינה רוצה לעזור ויד שמאל לא מאפשרת לה, גם במחיר של הותרת עשרות אלפי קשישים מבודדים ללא ארוחה חמה. אגף הארנונה בעירייה מקבל באופן שוטף מהמדינה את פרטי כל הקשישים, שמקבלים הבטחת הכנסה וזאת לצורך מתן הנחה בארנונה הקבועה בחוק".


"ביום ראשון אנחנו מתחילים לחלק ארוחות לקשישים עד הבית אין חשוב ונפלא מכך, רק הבעיה שבידי אגף הרווחה נתונים חלקיים. כולכם שואלים את עצמכם אז מה הבעיה, שאגף אחד בעירייה יעביר לשני את קובץ הפרטים המלא בכדי שכולם ייהנו מארוחה חמה כל יום? מסתבר שזה לא חוקי!, אסור לנו לעשות שימוש בקובץ הזה אלא למתן ההנחה הקבועה בארנונה. לא משנה שהימים ימי חירום, לא משנה שאוכלוסיית הקשישים היא הכי פגיעה בכלל ומשלמת את המחירים הכי יקרים בימים אלה בפרט, כשהם מבודדים בבתיהם".

"להשבית את הכנסת ואת הדמוקרטיה זה כן אפשרי? לחדור לאנשים לנתוני המיקום הסלולריים שלהם כמו למחבלים זה כן מאוזן? אבל לאפשר לאותה רשות מקומית להשתמש בנתונים שכבר אצלה בכדי להבטיח, שלכמה שיותר קשישים נזקקים או בודדים או בכלל שמתקשים לדאוג לעצמם בתנאי בידוד, זה בלתי אפשרי? זו כבר פגיעה לא מידתית בפרטיות? ולמה זה מקומם ומרגיש חלם כי באותה מדינה, תחת אותה ממשלה משרד הרווחה פועל ועוזר באופן מעורר הערכה ומפעל הפיס מגלה רגישות ומבלי שביקשנו העביר לנו תקציב לטובת אוכל לקשישים וכיו"ב".

"מצד אחד אנחנו על הסף לתת הנחיה לא חוקית להשתמש בקובץ מתוך מחשבה על הקשישים בעיר מצד שני אנחנו נגד עשיית דין עצמית ולכן לא נעשה זאת למרות שאין שופט שיפסוק נגד פעולה כזו. פוסט זה הוא קריאה בשם לפחות עשרות אלפי קשישים מבודדים, שלא יכולים לצאת לקנות ולא לבשל לעצמם ובשם כולנו בעצם כי הלב נחמץ שבגלל בירוקרטיה עובדי אגף הרווחה והמתנדבים הנפלאים של רמת גן לא יוכלו לבצע את השליחות הסופר חשובה הזו. הכי חשוב בפוסט זה הוא לשתף אותו ולתייג את כל מי שיכול לסייע בעניין כמו חברי כנסת, שרים, היועץ המשפטי לממשלה וכיו"ב.זה בידיים שלנו שהצדק בעניין זה יעשה ומהר אם לא נשאר אדישים. עד אז אתם מוזמנים להתנדב ולא פחות חשוב לעדכן אותנו על כל מי שצריך עזרה".

בעקבות פניית עיריית רמת-גן, שר המשפטים אמיר אוחנה חזר אל רה"ע ואמר שמבחינתו הטענה שלו צודקת לגמרי ושהוא בודק כיצד ניתן לטפל בכך. פנייה אל עיריית רמת-גן נעשתה גם ממשרד ראש הממשלה שביקשו פרטים נוספים בכדי לפתור את הבעיה.

 

 

 

***בכדי לקבל מענה מהעירייה, התושבים מוזמנים לפנות למוקד העירוני 109 או למייל המצורף:
[email protected]

ניתן לקבל מידע נוסף וסיוע גם בערוצי השירות הבאים: