ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | בקרוב: קריית מוזיאונים חדשה ברמת-גן כתבות התחדשות עירונית

בקרוב: קריית מוזיאונים חדשה ברמת-גן

פרויקט קריית המוזיאונים באבא הלל יוצא לדרך, במטרה לשדרג את תרבות הפנאי העירונית ולשפר את מיקומה של רמת-גן במפת המוזיאונים הארציתרגע היסטורי בתולדותיה של העיר רמת-גן. לאחר שנים של עבודה מאומצת ומשולבת, הונחה בתאריך ה-25.2.18 אבן הפינה להקמת קריית המוזיאונים החדשה של העיר. הטקס נערך ברחוב אבא הלל 146 – מקום משכנו של מוזיאון רמת-גן הישן, שבימים אלה נבנה מחדש כחלק מקרית המוזיאונים החדשה. הקריה העתידית תאגד בתוכה, את המוזיאון לאמנות ישראלית, המוזיאון לאמנות רוסית והמוזיאון לאמנות המזרח ותספק, מלבד הפן התרבותי והאמנותי, גם ריאה ירוקה נרחבת לשימוש הציבור.

מתוך טקס הנחת אבן הפינה לקריית המוזיאונים

כזכור, אשתקד אושר כי העירייה, באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח רמת-גן, תצא להקמת קריית המוזיאונים החדשה. הקריה צפויה לכלול בתוכה את מבנה המוזיאון לאמנות ישראלית ומצדו השני של הרחוב גם את בית כהנא, בית רפפורט ובית קונסטנס. בנוסף, יפותח כל השטח הסובב את בית כהנא, כך שישמש פארק ירוק לטובת המבקרים באזור. על פי התוכנית, מתחם גן בית כהנא יבוצע עד לסוף המחצית הראשונה של שנת 2018.

בתוך כלל העבודות שיבוצעו במסגרת פרויקט ייחודי זה, בולט שיפוץ המבנה הקיים של המוזיאון לאמנות ישראלית, שייהנה מתוספת של שתי קומות לטובת הצגה ראויה ומכובדת של אוספי האמנות. עבודות השיפוץ כוללות שימור קומת הקרקע של המבנה וביצוע תוספת של קומה שנייה, שתמשיך את הגיאומטריה של המבנה הקיים. במטרה להרחיב את המוזיאון, יכללו העבודות הריסה של הקומה השנייה והמבנה הצפוני הנמצא בצמוד למוזיאון. התכנון של המוזיאון שם דגש על צורתו הייחודית של המבנה על מנת להעצים את נוכחותו האורבנית ולחשוף את חללו הפנימי הייחודי. בנוסף, הושם דגש על חיזוק ייחודו המורפולוגי והארכיטקטוני של המבנה המקורי שתוכנן בצורת משולש חד זווית. לקריאה נוספת על שיפוץ המוזיאון לאמנות ישראלית - לחץ כאן >

"שביל יונתן", שביל האופניים היוצא מקניון איילון ועובר לגדת הירקון, קיבל ביטוי תכנוני גם כן והוא צפוי להתחבר אל הקריה החדשה באופן אינטגרלי. כל אלו הופכים את קריית המוזיאונים לבשורה של ממש, שעתידה לקדם את תרבות הפנאי העירונית, וצפויה לשדרג באופן משמעותי את מיקומה של רמת-גן במפת המוזיאונים הארצית.


צפו בהדמיות: