ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | בקרוב: קריית מוזיאונים חדשה ברמת-גן כתבות התחדשות עירונית

בקרוב: קריית מוזיאונים חדשה ברמת-גן

הנהלת העיר אישרה את קידום פרויקט קריית המוזיאונים באבא הלל, שצפוי לשדרג את תרבות הפנאי העירונית ולשפר את מיקומה של רמת-גן במפת המוזיאונים הארצית. מועד סיום מתוכנן: אמצע שנת 2018


רמת-גן עושה צעד משמעותי קדימה בתחום האמנות והתרבות: ביום חמישי ה-10.8.17 אישרה הנהלת העיר את קידום פרויקט קריית המוזיאונים בפינת אבא הלל-רוקח שבצפון העיר, לקראת היערכות מואצת לביצוע. על פי התכנית, פיתוח קריית המוזיאונים, המאגדת בתוכה מספר מתחמים, יבוצע עד לסוף המחצית הראשונה של שנת 2018. גם "שביל יונתן", שביל האופניים היוצא מקניון איילון ועובר לגדת הירקון, קיבל ביטוי תכנוני והוא צפוי להתחבר אל הקריה החדשה באופן אינטגרלי.

כזכור, אשתקד אושר כי העירייה, באמצעות החברה הכלכלית, תצא להקמת קריית המוזיאונים החדשה. בתוך כלל העבודות שיבוצעו במקום, בולט שיפוץ המבנה הקיים של המוזיאון לאמנות, שייהנה מתוספת של שתי קומות לטובת הצגה ראויה ומכובדת של אוספי האמנות. מצדו השני של הרחוב תכלול הקריה החדשה את בית כהנא, בית רפפורט ובית קונסטנס. בנוסף יפותח כל השטח הסובב את בית כהנא, כך שישמש פארק ירוק לטובת המבקרים באזור, ואשר יכלול גם בית קפה לרווחת כלל הציבור.

הקמת קריית המוזיאונים מהווה בשורה של ממש לקידום תרבות הפנאי העירונית, וצפויה לשדרג באופן משמעותי את מיקומה של רמת-גן במפת המוזיאונים הארצית. לדברי ראש העיר, ישראל זינגר: "הקמת קריית המוזיאונים היא אחד היעדים שהצבתי לקדנציה הנוכחית, ואני שמח כי החזון מתקדם, ביחד עם שותפיי להנהלת העיר, משה רווח ומוקי אברמוביץ', הנמצאים בחזית העשייה בפרויקט הנ"ל, וכמובן לחברה הכלכלית".

צפו בהדמיות: