ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | רמת-גן לא מסתפקת בחוק הצהרונים החדש

רמת-גן לא מסתפקת בחוק הצהרונים החדש

החל משנת הלימודים תשע"ח תונהג בעיר תכנית "ניצנים פלוס" במימון של כ-7.5 מיליון לשנה. במסגרת התכנית תסבסד העירייה תוספת של 40 סייעות לשעות אחה"צ, תרחיב את הפעילות עד 16:30, תגדיל את תקציב חוגי ההעשרה ועודבעיריית רמת-גן החליטו לא להסתפק בחוק הצהרונים, שעבר לפני מספר ימים בכנסת וקבע כי תעריפי הצהרונים יעמדו על סכום מרבי של 935 שקלים בחודש. החוק מרע את התנאים של רשויות איתנות ואינו נותן מענה לצרכי החינוך של ילדיהן. במטרה לאפשר לילדי העיר להמשיך ליהנות מסל שירותים מוגבר כפי שנהנו עד כה ואף יותר מכך - החליט ראש העיר, ישראל זינגר, להפוך את תכנית "ניצנים" המוצעת על ידי משרד החינוך לתכנית "ניצנים פלוס". לפיכך, החל משנת הלימודים תשע"ח תונהג בעיר תכנית "ניצנים פלוס" וזאת במימון של כ-7.5 מיליון שקלים מתוך תקציב העירייה לשנת הכספים 2018. ההחלטה התקבלה בשיתוף הנהגת ההורים העירונית.

במסגרת יישום התכנית, תסבסד העירייה מאות שקלים לכל ילד וילדה בצהרונים (גיל גן) ולמועדוניות (א'-ג'). התוספת תאפשר מימון תוספת של 40 סייעות לילדים לא גמולים בגיל טרום-טרום חובה, הגדלת תקציב חוגי ההעשרה, הוספת סייעת צמודה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, תוספת משמעותית לתקציב חומרי היצירה הדל שמציעה כיום המדינה, הרחבת שעות הפעילות עד לשעה 16:30 ועוד.

עוד הוחלט כי בשנת הלימודים הבאה לא יעלה חודש של צהרונים עבור ילדי גן על סכום של 935 שקלים לילד (היתר במימון העירייה). ילדי בית ספר בכיתות א'-ב' ישלמו 785 שקלים לחודש, וילדי כיתות ג' ישלמו 935 שקלים.

פרטים נוספים והרשמה באתר מפעלי בית עמנואל >

תכנית ניצנים פלוס