ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | שבט צופים חדש הוקם בעיר

שבט צופים חדש הוקם בעיר

העיר רמת-גן ממשיכה לבסס את מעמדה כבירת תנועות הנוער עם חניכת שבט ירדן, שיספק מענה לתלמידי "ערמונים", "מכלל" ו"ארנון"תנועת הצופים, הגדולה בתנועות הנוער בעיר, פותחת את השבט השמיני שלה - שבט צופי ירדן. השבט נחנך בטקס חגיגי בתאריך ה-17.10.17 במעמד ראש העיר, ישראל זינגר, ובהשתתפות תושבי השכונה, הורים וחניכים. עם חנוכת שבט ירדן החדש, מונה תנועת הצופים ברמת-גן שמונה שבטים וכמעט 5,000 חניכים, ובכך מהווה את תנועת הנוער הגדולה ביותר בעיר.

שבט ירדן מונה כבר היום כ-150 חניכים בכיתות ד'-ה' והצפי הוא כי בתוך שנתיים יפעלו בו כ-550 חניכים. השבט יאפשר לחניכים הלומדים בבתי הספר "ערמונים", "מכלל" ו"ארנון" להשתתף בפעילות התנועה בקרבה יחסית למקום מגוריהם. זאת מתוך חשיבה כי תנועת הצופים צריכה להיות נגישה לילדים וקרובה אליהם - וכי שבט צופים או סניף של תנועת נוער בקרבת הבית הינו גורם משפיע מאוד על הקהילה.

תנועות הנוער מהוות כר נרחב להתנסות החניכים בעשייה מגוונת, חווייתית ומעשירה המפגישה אותם עם אידיאולוגיה וערכים. בני הנוער החברים בתנועות מגלים אחריות ומעורבות רבה בחיי הקהילה. בעיריית רמת-גן מחשיבים את תנועות הנוער כגופים רבי עוצמה ובעלי חשיבות בהיבט הערכי, החינוכי והחברתי. על כן, תמשיך העירייה להשקיע ולתמוך בתנועת הצופים המקומית ובחניכיה היקרים.