ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | תלמידי העיר מפרידים וממחזרים כתבות מטפחים איכות חיים

תלמידי העיר מפרידים וממחזרים

במסגרת יישום חוק האריזות, הכולל הטמעת פחים כתומים ומחזור אריזות בעיר, עיריית רמת-גן ממשיכה לפעול להעלאת המודעות והנחלת השינוי אצל כל התושבים, בכל שכבות הגיל. לצורך כך, מתחדשת, זו השנה החמישית ברציפות, תוכנית "מבית לבית עם הפח הכתום", במסגרתה תלמידי כיתות ח' בעיר מבצעים הסברה בנושא מיחזור וצמצום פסולת, בדגש על חוק האריזות והפח הכתום.

תוכנית "מבית לבית עם הפח הכתום" שמה לה למטרה להפוך את התלמידים המשתתפים לשגרירי מחזור וסוכני שינוי, באמצעות פעילות הסברה שכונתית ברוח ערכי הקיימות. דרך התלמידים ניתן יהיה להגיע לאחים, להורים ולקהילה ובכך להוביל שינוי משמעותי ורחב בהטמעת תהליכי הפרדת פסולת בעיר.

התוכנית כוללת שני חלקים:
חלק עיוני | במסגרתו יעברו התלמידים הכשרה בת מספר מפגשים בנושא בעיית הפסולת ופתרונותיה בדגש על חוק האריזות והפחים הכתומים.
חלק מעשי | במסגרתו יישמו התלמידים את הידע והכלים שנרכשו במהלך הסדנה, על ידי פעילות הסברה ורתימת התושבים לתהליך ההפרדה. בתמורה יקבל כל בית ספר שמשתתף עד 5,000 ₪ למסיבת הסיום.

בשנה שעברה השתתפו בתוכנית כ-500 תלמידים, שעברו בשכונות בעיר, דפקו על דלתותיהם של כ-10,000 משקי בית והסבירו לתושבים כיצד יש להפריד את האשפה ומה יש לזרוק לפח הכתום. השנה החלה הפעילות בחודש אפריל ותימשך עד סוף חודש מאי. ימי הפעילות הם ראשון-חמישי, בין השעות 19:30-16:00. טרם המעבר בבתים יתלו שלטים בכל הבניינים באזור.

בתי ספר המעוניינים להצטרף מוזמנים לשלוח מייל הכולל את פרטי קשר של המורה המובילה, לגייס מעורבות סגנית/מנהלת, אישור ועד ההורים וליידע את התלמידים על התוכנית והתמורה. כתובת המייל: [email protected].

 

תלמידי העיר עוברים מבית לבית עם הפח הכתום