ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | תלמידי "בית צבי" כבשו את אנגליה

תלמידי "בית צבי" כבשו את אנגליה

משלחת של תלמידי "בית צבי", בית הספר המוביל לאמנויות הבמה ברמת-גן, נסעה בשבוע האחרון לאנגליה וייצגה את ישראל והעיר רמת-גן בטקסי יום הזיכרון ויום העצמאות. אל המשלחת הצטרף ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, ששיבח את פועלם של התלמידים והוסיף: "חשוב מאוד שהעולם יכיר את ישראל ואת רמת-גן כמוקד מרכזי של תרבות ויצירה חופשית בכלל ובמזרח התיכון בפרט".

המשלחת פתחה את ביקורה בלונדון, שם נערך טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל, במעמד שגריר ישראל בבריטניה והנספח הצבאי ובפני קהל נרגש של כאלף איש. במהלך הטקס הקריאו התלמידים קטעי יזכור וקטעים מיוחדים ברוח היום, בהם טקסט של רונה רמון ז"ל ודניאל פומרנץ ז"ל, תושבי העיר רמת-גן. בהמשך ביקרה המשלחת הישראלית בשלושה בתי ספר יהודיים באירוע עצמאות מיוחד שאורגן על ידי השגרירות. המשלחת הקפיצה את קהל התלמידים במופע שירי אירוויזיון שכולו חגיגה בנוסח כחול-לבן.

לסיום, הובילה המשלחת את אירוע העצמאות המרכזי שהתקיים בברנט, העיר התאומה של רמת גן באנגליה. משלחת "בית צבי" היוותה ייצוג הולם לעיר רמת-גן ולמדינה כולה, תרמה לפרסום בית הספר ופתחה פתח לשיתוף פעולה אקדמי משמעותי עם אוניברסיטת מידלסקס, שם נערך האירוע במעמד ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית ברנט, שגרירות ישראל והקהילה היהודית.


 

תלמידי בית צבי וראש העיר באנגליה