ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | ירידה של 44% בפניות תושבים למוקד העירוני בנושא ניקיון כתבות מטפחים איכות חיים

ירידה של 44% בפניות תושבים למוקד העירוני בנושא ניקיון

כבר בפחות מ-100 ימי החסד של ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, מצביעים הנתונים על שיפור משמעותי בניקיון והסדר ברחובות העיר. מגמת ירידה דרסטית בכמות התלונות של התושבים- חצי מזו שלפני הבחירות


עם כניסת הנהלת העיר החדשה בראשות כרמל שאמה הכהן, הכריז ראש העיר על מהפכת הניקיון כאחד מנושאי הדגל. מבדיקת כמות פניות התושבים בנושאי ניקיון שהתקבלו במוקד העירוני בחצי השנה האחרונה, עולה כי נרשמה ירידה דרסטית החל מחודש דצמבר 2018 (4.12), תחילת הכהונה של ראש עיריית רמת-גן.

בחודש דצמבר 2018 מספר תלונות התושבים בנושא ניקיון עמד על 634 פניות ובחודש ינואר 2019 ירדו הפניות ל-557 - מדובר על ירידה משמעותית של כ-44% בהשוואה לחודש אוקטובר 2018, אז עמדו הפניות על 1,003.

פניות התושבים בתקופה שנבדקה היו בנושאי אי ניקוי רחוב/מדרכה, זריקת פסולת שלא ביום הוצאה, מפגע במקום ציבורי, פינוי גזם, פינוי גרוטאות ופינוי צואת כלבים. כלל המדדים הציגו מגמת ירידה ברורה המבטאת את תחושת תושבי העיר.

כך לדוגמה, בחודש ינואר 2019 התקבלו 225 פניות בדבר אי ניקוי רחוב/מדרכה, לעומת 405 פניות בחודש אוקטובר 2018. כמות הפניות בחודש שעבר בנושא פינוי גזם עמדה על 110, לעומת 202 בחודש אוקטובר 2018. ירידה משמעותית נוספת נרשמה בכמות הפניות בנושא פינוי גרוטאות, לאחר שבחודש ינואר התקבלו 112 פניות בלבד, לעומת 267 פניות בחודש אוקטובר 2018 – ירידה של 58%.

ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, ערך השבוע סיור במוקד העירוני כדי לעקוב מקרוב אחר הנתונים וביקש כי מדי חודש יוצגו בפניו הנתונים. כמו כן, הוא יעניק תמריץ לתחנת הניקיון בה יחול השיפור הרב ביותר.

הנתונים המרשימים מצטרפים לשורה של מהלכים לשיפור איכות החיים של תושבי רמת-גן. רק לאחרונה הותקנו פחים טמוני קרקע חדשים בתקציב של 1.5 מיליון ₪, המאופיינים בטכנולוגיה מתקדמת לייעול מערך פינוי האשפה ומניעת מטרדים תברואתיים. זאת בנוסף למשאיות האשפה החדישות שהצטרפו למערך הניקיון, בהן משאית בייבי 5 שהושקה לפני כחודש, גיוס מועמדים חדשים לסיירת הירוקה ומינוי מנהל אגף שפ"ע החדש, אלברט אוחיון – כולם מצעידים את העיר לפנים נקיות וחדשות.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "אנו פועלים רבות לשיפור המרחב הציבורי ואיכות החיים בעיר ובשכונות, בעיקר באמצעות פיקוח אמיתי ללא פשרות על חברות הניקיון ועל העובדים ובמנהיגות ומעורבות של כולנו, עד רמת השערה של המטאטא, יחד עם שינויים פרסונליים וניהוליים במערך הניקיון והיחס האישי לכל עובד ועובד. אבל הכי חשוב זה המשוב מהציבור - כאשר התושבים יותר מרוצים, זה מעיד שיש פירות להשקעה הרבה שלנו. אני מקיים סיורי בוקר פתוחים לתושבים יחד עם הנהלת העיר, שכונה אחר שכונה, ומטפל במפגעים בשטח. הנוכחות הזו, עם הרגליים והעיניים ברחובות העיר, עושה את ההבדל."