ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | פעילות ספרותית ברמת אפעל | דתיה בן דור - פעילות ספרותית ברמת אפעל פעילות ספרותית ברמת אפעל

דתיה בן דור - פעילות ספרותית ברמת אפעל

דתיה בן דור הינה יוצרת רב תחומית פורייה במיוחד: סופרת, תסריטאית, משוררת, מלחינה ומחזאית. מחזותיה הוצגו על במות בארץ ובחו"ל והיא אף יצרה משחק דיגיטלי "שטוזיכרון" ( אפליקציית משחק לאייפון ולאייפד) המבוסס על המצאתה הספרותית "שטוזים" (שטויות בחרוזים). בין היתר, יצרה וכתבה כ-70 תסריטים ל"קישקשתא" וכ- 60 תסריטים לתוכנית הטלויזיה המיתולוגית "פרפר נחמד". בנוסף, כתבה מעל 50 ספרים, שמונה מחזות, 6 קלטות וידאו ותקליטורי שירים. דורות של ילדים גדלו על יצירותיה העל זמניות.

 

בין ספריה: אלו הייתי קשקשתא-שירי משחק, סידרת סיפורי יויו, תיקי ובוץ, ככה זה בעברית, דגדוגים הספר הגדול של דתיה בן דור, זבוב ,זבוב ,מה אתה יכול?, אישה עגולה איש מרובע, אותיות מפטפטות, ספר השטוזים של דתיה, אותיות מצחיקות, הבגדים של גברת שיר, החברים של דוּ (סדרת ספרי משחק) ,דתיה כתבה ומספרת (סידרת ספרים עם תקליטור), מעשה במלך אחד והרב צבעים, סבתא מינה מבנימינה אבל אני תמיד נשאר אני, ילדה אחת ומטריה אחת, פרדיננד והשעמום הגדול ועוד ועוד.


 

דתיה המציאה את המושג "שטוז" (שטות בחרוז), שהניב ספר אהוב ורב מכר בשם ספר "השטוזים של דתיה" וכן הצגה וקלטת וידאו בשם "מחסן השטוזים של דתיה" שאף מוצגת בתיאטרון אורנה פורת מזה 25 שנה. דתיה זכתה בפרסים רבים ויוקרתיים על מגוון יצירותיה ועל תרומתה לתחום היצירה לילדים. בשנת 2013 הנפיק השירות הבולאי בול המוקדש לשירה "אני תמיד נשאר אני" במסגרת סדרת הבולים "מוזיקה ישראלית שירי ילדים".

 

לפני כשנה וחצי החלה לעסוק בצילום תוך למידה עצמית. תערוכת הצילום הראשונה שלה ״שערי שמים״ הוצגה בגלריית פרג׳ לאמנות ומשם נדדה להיכל התרבות בנתניה ולקריית הממשלה בתל אביב. כמו כן, תערוכת צילום חדשה בשם "אגם" תעלה ב-29.8 בגלריית פרג' לאמנות.

 

דתיה בן דור