ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | ה-HUB החינוכי הראשון מסוגו בעולם

ה-HUB החינוכי הראשון מסוגו בעולם

עיריית רמת-גן ממשיכה לפרוץ את גבולות מערכת החינוך עם השקת ה-HUB החינוכי - מרכז ידע, חדשנות ופיתוחים חינוכיים, היוצר קהילה לומדת ומשתפת ומסייע בפתרון סוגיות בתוך המוסדות העירוניים
רמת-גן ממשיכה לפרוץ את גבולות ישראל בתחום מערכת החינוך העירונית. חודש לאחר השתתפותה בכנס ערים חכמות בברצלונה והצגת תפיסתה הניהולית, ממשיכה העיר להגשים את חזונה ולהעמיק את הכלים שהיא מעמידה לטובת קידום טכנולוגיות חדישות בתחום החינוך. לצד מערכות מידע מתקדמות וכחלק מהיותה מודל עבור מערכת החינוך הארצית, משיקה עיריית רמת-גן את ה-HUB החינוכי הראשון מסוגו בעולם, המהווה מרכז ידע, חדשנות ופיתוחים חינוכיים.

על אף שמושג ה-HUB לקוח מחברות ההייטק, ברמת-גן בחרו להפוך את הטכנולוגי דווקא לחינוכי, והמקום צפוי להפוך למרכז מידע, יצירתיות והתפתחות עירונית, הן עבור התלמידים והן עבור צוותי ההוראה. במסגרת הפעילות במקום, יוכלו הצוותים החינוכיים הפועלים בעיר לפנות אל ה-HUB בכל סוגיה - חינוכית או פדגוגית - שהם אינם מצליחים למצוא לה פתרון, או שהיא מהווה סוגיה מאתגרת עבור תלמידיהם. בין היתר, ייבחנו במקום סוגיות העוסקות בהעברת החומר הלימודי בתחומים שונים, וכן פתרון לסוגיות חברתיות וערכיות בתוך מוסדות החינוך העירוניים. המטרה היא לאפשר לילדים לא רק ללמוד, אלא גם לדעת. צוותי ההוראה בעיר שמו להם למטרה לוודא שהתלמידים לא רק מוציאים ציונים גבוהים, אלא שהם באמת רוכשים את הידע לחיים, באופן שיאפשר להם להשתמש בו בעתיד קלות ובנוחות.

יוצרים קהילה לומדת ומשתפת
ב-האב (מרכז מפגש מידע ומחקר) תפעל מערכת ממוחשבת ומתוחכמת שתוכל לאסוף מידע מכל רחבי העולם בנושא מסוים, ולהפוך אותו לשימושי עבור צוותי החינוך בעיר, עד ליצירת קהילה לומדת ומשתפת. לדוגמה: מורה שמזהה שילדי כיתתו מתקשים בלימוד אחד מיסודות הגאומטריה, יוכל להגיע אל ה-האב החינוכי, לבחון עם אנשי המקצוע את הנושא ולהפעיל את המערכת הממוחשבת כך שהיא תחפש מידע ספציפי ורלוונטי מכל רחבי העולם. המערכת תמשיך ותחפש מידע כל הזמן, ותאגור אותו. חיפוש המידע אינו מתבסס על חיפוש במנועים אינטרנטיים המוכרים לכולנו, אלא במאגרי מידע בינלאומיים מקצועיים ונרחבים. כך יוכל המורה לקבל את תוצרי המידע, ולמצוא, יחד עם צוות החשיבה, את הדרך להפוך את המידע לחלק מתכנית הלימודים. כך לדוגמה, אם ילדי הכיתה מתקשים בהבנת נוסחת מדידת שטח, יוכל המורה למצוא כיצד מלמדים זאת בעולם ואולי לערוך יחד עם הילדים מדידות שטח אמיתיות, ולא בתיאוריה להבנת החומר, או למצוא דרכים יצירתיות להטמעת המידע.

ה-HUB החינוכי נבנה במהלך השנה החולפת ונחנך ביום שני, ה-19 בדצמבר 2016, באירוע רב משתתפים. את הפרויקט החינוכי הציגה עיריית רמת-גן לראשונה בכנס ערים חכמות שנערך בחודש נובמברבברצלונה. העירייה הציגה בכנס גם את המיזם החדשני במערכת החינוך העירונית, המאפשר למחנך ולמנהל לדעת מה מצבו של כל תלמיד, בכל תחום ובכל זמן נתון, בעזרת מערך טכנולוגי-ניהולי. בעקבות כך הופכת רמת-גן לעיר החכמה בחינוך - הראשונה בעולם.

SMART CITY RAMAT-GAN - לפרטים נוספים >>