ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | טיילו ושתלו: רמת-גן מסכמת את ראש השנה לאילנות הודעות דוברות

טיילו ושתלו: רמת-גן מסכמת את ראש השנה לאילנות

12 בפברואר 2017

רמת-גן, עיר הגנים, ציינה את ראש השנה לאילנות בסימן 65 שנה להיווסדו של הפארק הלאומי בעיר * במסגרת החגיגות, יצאו תלמידי בתי הספר לנטיעות בפארק הלאומי ואלפי תושבים השתתפו בסיורים המודרכים ברחבי העיר לאורך כל סוף השבוע האחרון


300 ילדי גני הילדים יצאו לחגוג את ראש השנה לאילנות ביום שישי האחרון באירוע המסורתי בפארק הלאומי. הילדים, בליווי צוותי החינוך, חיילים ובכירי העירייה, נטעו מאות שתילים בסמוך למוזיאון האדם והחי בפארק והשתתפו בטקס השנתי לציון ראש השנה לאילנות.

השנה, נערך הטקס בסימן 65 שנים לייסודו של הפארק הלאומי, הוא הפארק הראשון שהוקם במדינת ישראל. במקביל, נערכו אירועי נטיעות רבים נוספים בעיר. בגן הנ"ד, בו נעקרו עצים חולים לאחרונה מתוך דאגה לבטיחות הציבור, ניטעו עצים חדשים במקומם, ובאופן שיאפשר את המשך לבלובו של הגן, שניטע בעבר לזכרם של 54 נופלי מסוק היסעור, שהתרסק במאי 77' בבקעת הירדן ובין נופליו היו גם בני העיר רמת-גן. לטקס הנטיעות המרגש, הוזמנו גם משפחות הנספים, שחלקן הגיע לקחת חלק ולטעת יחד עם ילדי העיר את הגן המחודש.

לאורך כל סוף השבוע האחרון, ערכה העירייה זו השנה השלישית את פרויקט 'מטיילים בר"גל' ואלפי תושבים ומבקרים השתתפו בסיורים מודרכים בכל רחבי העיר, ונהנו ממזג האוויר השמשי והנוח. את ההדרכות ביצעו צוותי בית קריניצי, מוזיאון האדם והחי, הפארק הלאומי ועוד, כל זאת תחת הפקת מחלקת התרבות העירונית. המטיילים מילאו את כל אתרי התיירות העירוניים, החל בפארק הלאומי, דרך גן אברהם, אתרי הארכיטקטורה וההיסטריה של העיר ועוד.

ראש העיר, ישראל זינגר: "רמת-גן נוסדה בט"ו בשבט והפארק הלאומי הוקם אף הוא בט"ו בשבט. עבור עיר הגנים, מדובר בחגיגה משמעותית שסוחפת אליה את כלל האוכלוסייה. נמשיך לערוך את אירועי החג גם בשנה הבאה, ולפעול למען הרחבת הריאות הירוקות בעיר".

לפרטים נוספים: אורלי נעים, דוברת העירייה 052-7555713, בדוא"ל: [email protected]