ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | ציור, השראה ותקווה: השקת תערוכה מציוריו של הדר גולדין הודעות דוברות

ציור, השראה ותקווה: השקת תערוכה מציוריו של הדר גולדין

5 בספטמבר 2019

 

עיריית רמת-גן בשיתוף עם משפחת גולדין, השיקה ביום רביעי האחרון, ה-4 לספטמבר, את התערוכה מציוריו של סגן הדר גולדין: "ציור. השראה. תקווה". התערוכה התקיימה בגלריית תיאטרון היהלום והיא תהיה זמינה לקהל הרחב בחודש הקרוב.


כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת-גן: " הדר בחיוכו , בציוריו וכתביו, הותיר לנו את צוואתו הנושאת את דגל אהבת האדם. הוא ניסה בכל מאודו לחבר בין יושבי הארץ הזו, השונים כל כך והזהים כל כך, דתיים וחילוניים כאחד".


חמש שנים לאחר נפילתו של סגן הדר גולדין במבצע צוק איתן, תמונתו וסיפורו של הקצין האמיץ, חדרו אל כלל הלבבות של אזרחי מדינת ישראל. אך מעטים נחשפו לצד האומנותי שלו ואהבתו לכתיבה וציור. כעת בהשקת תערוכה שהתקיימה בגלריית תיאטרון היהלום ברמת-גן, לקהל הרחב ניתנת ההזדמנות להיחשף לצדדים נוספים של הדר.


השקת התערוכה התקיימה ביום רביעי האחרון בנוכחות ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, משפחת גולדין ומאות תושבים. התערוכה "הדר גולדין- ציור. השראה. תקווה", מגיעה לגלריית התיאטרון, לאחר שהוצגה בכל רחבי המדינה, ארה"ב, והגיעה עד למשכן האומות המאוחדות והכנסת.


הדר גולדין היה מחנך ומנהיג מבטן ומלידה. כמדריך בבני עקיבא וכמפקד הותיר בחניכיו וחייליו חותם עמוק של דבקותו בערכים היהודים, שמחת חיים ואהבת האדם. מיום שלמד לאחוז בעיפרון, ועד ליומו האחרון, הדר, צייר את עולמו. בשיר שנכתב לזכרו נכתב: " הוד והדר לבושו, עוז וענווה. ציירת עולם בצבעים בהירים, מלאי עדנה".

נטע לנסקי, ממשפחתו של גולדין: "פתיחת התערוכה בתאריך זה, חמש שנים שהנהגת מדינת ישראל אינה מביאה את הדר למדינתו. הציורים מבטאים את כשרונו של קצין מצטיין שהושאר בשדה הקרב. אמנות וערכים הם הנשק החזק שלנו, ואבדן ערכים הוא הניצחון של האויב. דווקא כעת כשהאו"ם וממשלת ארה"ב נחלצים לעזרה, מוטל על ראש הממשלה להפעיל ביחד איתם לחץ שיביא את הדר ואורון, וישיב את האור וההדר לישראל. התערוכה מביאה לידי ביטוי שנים של יצירה ודמיון שנקטעו.

 

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת-גן סיכם ואמר: ״ העיר רמת גן שמחה לארח בגלריית תיאטרון היהלום, את התערוכה שיש בה הרבה מעבר לציורים. אנו מתפללים להשבתו של הדר הביתה במהרה ".