ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | פרויקט מציירים ברמת-גן חוזר לפעילות

פרויקט מציירים ברמת-גן חוזר לפעילות

פרויקט 'מציירים ברמת-גן', חזר לפעול לאחר היעדרות של 9 שנים. הפרויקט פעל בשכונות ותיקים, קריית בורוכוב וגן אהרונסון. את המפגשים ליוו מדריכי המוזיאון לאמנות ישראלית


 

תרבות היא חלק אינטגרלי מחיי העיר, רמת-גן, עיר הגנים של ישראל. הפרויקט 'מציירים ברמת גן' נולד בשנת 2010, אירוע חינמי שבו תושבי רמת-גן מוזמנים להפוך לציירים ולהביע את תחושותיהם באמצעות ציור, על גבי לוחות קנבס שמפוזרים במתחמים שונים בשכונות נבחרות בעיר.


כל מפגש התקיים בשכונה אחרת בגינה ירוקה בעיר. הפרויקט רוכז ונוהל בשיתוף 'המוזיאון לאמנות ישראלית' והמוזיאון העירוני בעיר. כל המפגשים מלווים על ידי מדריכי המוזיאון לאמנות ישראלית וחומרי הציור במתחמי המיזם, מסופקים על ידי עיריית רמת-גן.


'המוזיאון לאמנות ישראלית' רמת-גן הוקם ב-1987 ומאז מקיים פעילות רצופה של הצגת אמנות ישראלית בתחומים שונים הכוללים ציור, פיסול, צילום ועיצוב דו ותלת ממדי. במוזיאון מתקיימים חמש תערוכות בו זמנית ולמוזיאון אוסף אמנות גדול המכיל יצירות של מיטב האמנים וכל שנה נוספים למוזיאון כ-40 יצירות חדשות.


פעילות המוזיאון מתמקדת באמנות ישראלית ובכך ייחודו בקנה מידה מקומי ובינלאומי. המוזיאון מקפיד לפתוח את שעריו גם לאמנים צעירים שטרם נחשפו בפרויקט ייחודי "שישי ראשון", לאמנים ותיקים שכבר יצאו ממעגל העשייה המרכזי, לאמנים עולים חדשים, לפרויקטים חדשים ולתצוגות היסטוריות של פרקים בתולדות האמנות הישראלית.

במשך כל שנה מוצגות במוזיאון תערוכות מתחלפות, המציגות אמנות ישראלית בתחומי מדיה שונים : ציור, צילום, פיסול, מיצב, מיצג, ארכיטקטורה, תקשורת, עיצוב, וידאו ומולטימדיה וכן תצוגות בטכניקות מעורבות.


הפרויקט 'מציירים ברמת-גן' החל לפעול בחודש ספטמבר והמשיך גם במהלך חודש אוקטובר. מפגשים נוספים יפורסמו בהמשך.