ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | סניף נוסף של עמותת "כנפיים של קרמבו" נפתח בעיר

סניף נוסף של עמותת "כנפיים של קרמבו" נפתח בעיר

הסניף החדש של התנועה יפעל בתפר שבין 'רווחה' לבין 'צעירים', יצטרף לשני הסניפים הנמצאים בבית הצנחן ובית הספר קורצ'אק וייתן מענה ליותר מ-350 חניכים


 

בתחילת חודש אוקטובר התקבלה החלטה לפתוח תנועה נוספת של עמותת "כנפיים של קרמבו", שתפעל בעיר למען הקהילה ותעבוד בתפר שבין 'רווחה' ו'צעירים'. המיזם קרם עור וגידים בשיתוף פעולה של חברי המועצה שלומי ששון, מחזיק תיק הצעירים, ישראל זרי, מחזיק תיק הנוער ואורית אמיתי משקיפה בנושא שילוב אנשים עם צרכים מיוחדים, מטעם ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן.


תנועת "כנפיים של קרמבו, הינה תנועה לילדים ולנוער עם ובלי צרכים מיוחדים, התנועה קולטת ילדים ובני נוער בגילאים 7- 22. בתנועה פעילים ילדים ונוער מכל קשת הלקויות ומכל דרגות החומרה כמו לקויות תקשורתיות, חושיות, קוגניטיביות, פיזיות ואחרות.


חזון התנועה הוא 'יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם'. התנועה פועלת מתוך אמונה כי כל ילד, ללא קשר למצבו הגופני ולצרכיו המיוחדים, יכול וזכאי להיות חלק מפעילות חברתית וליהנות ממנה, וניתן לאפשר זאת באמצעות הנגשה, התאמה ויצירתיות. התנועה מדגישה את חשיבות הכבוד לשונה בחברה, את זכותם של כל הילדים להשתלב בקהילה כעצמאיים בין אם הם עם צורך מיוחד, ואת חובתה הנכונה של הקהילה לאפשר להם זאת.

 

ברמת-גן קיימים 2 סניפי "כנפיים של קרמבו" ובהם כ- 350 חניכים עם ובלי צרכים מיוחדים. הסניף הראשון שהוקם בעיר, לפני כשבע שנים, הינו הסניף הדרומי הפועל כיום, בתוך בית הספר קורצ'אק תוך אימוץ חם של מנהלת בית הספר. הסניף הצפוני השני בעיר הוקם לפני כשש שנים ופועל ב-'בית הצנחן'. כל סניף מכיל צוות שבו יש מנהל סניף שאחראי על רכז או רכזת שלרוב צומחים מן התנועה עצמה. אליהם מוצמדים עובד סיעודי ויחד עם ההנהגה צעירה של עשרות בני נוער, מופעל הסניף בהצלחה ונותן מענה למגוון רחב של משימות.


תמיכת העירייה לסניפים אלו מתחילה בהסעות החניכים בעלי הצרכים המיוחדים מהבית אל הסניף וחזרה, ליווי מקצועי ואירגוני של מח' נוער צעירים וסטודנטים באגף החינוך, סיוע לחניכים מעוטי יכולת, הנחות בדמי החבר ועוד.

 

לכל סניף שגרת פעילות משל עצמו ופועל כיחידה עצמאית, אך ניתן למצוא קווי דמיון רבים בפעילות כמו : אירוע "מסדר כנפיים" בו מעלים חניכי הסניף הופעות עבור הורי החניכים ומשפחתם, בפעילות זאת עולים לבמה גם חניכים צעירים מאוד וכאלה בעלי לקות קשה מאוד וכולם מסביב מכבדים ומכילים כל אדם באשר הוא.

 

מעבר לכך, כנפיים של קרמבו מקיימים פעילות שוטפת כשאר תנועות הנוער והם עוסקים בנושאים שעל סדר יומה של החברה הישראלית. הם פועלים רבות למען הפקת אירועים לקהילה, טיולים, מחנות קיץ, סמינרים ועוד. הסניפים בעיר פועלים בימי רביעי לחניכים ולחונכים ובימי שני מתקיימת פעילות הדרכתית לחונכים.