ראשי | העיר והעירייה | שאלות ותשובות - מלחמת "חרבות ברזל" העיר והעירייה

שאלות ותשובות - מלחמת "חרבות ברזל"

טבעי שבתקופה זו יצופו שאלות רבות בנוגע לשגרת החירום בה אנו נמצאים.

איך מערכת החינוך פועלת? כיצד העירייה מגבירה את תחושת הביטחון בעיר? איך ניתן לקדם הליכי בניית ממ"ד בבית? כל הפרטים והתשובות לשאלות העולות בעקבות מלחמת "חרבות ברזל"

 

מהו מתווה העבודה של אתרי הבניה?

נדחתה עתירת הקבלנים לפתיחת אתרי הבניה ללא מאבטח חמוש. ביטחון הציבור ותחושת הביטחון שלו ניצחו את ההון.
בדיון שנערך בבית המשפט לעניינים מנהלים בתל אביב, בראשות כבוד השופט קובי ורדי הגיעו עיריות רמת גן, גבעתיים ובת ים להסכמות עם התאחדות הקבלנים שיאפשרו את החזרת פעילותם של אתרי הבנייה באופן בטוח.
בדיון שהתקיים הגיעו עיריית רמת גן והנלוות לה לבקשת בית המשפט, למתווה בנושא באופן שיאפשר את חזרת פעילותם של אתרי הבנייה בתנאים, בדגש על מתווה שיאפשר את ביצוע משימות העירייה בשעת החירום, והיכולת לאזן ולשמור על הסדר הציבורי ומניעת סיכון.
עיריית רמת גן תעמוד על מימוש ההנחיות כפי שסוכמו ותמשיך לפעול בנושא ככלל שתידרש לכך. לא נוותר על ביטחון ותחושת הביטחון של תושבי העיר.
למידע נוסף בנוגע למתווה לחצו כאן>> 


כיצד מערכת החינוך פועלת?

מערכת החינוך היא במדרג צהוב על פי פיקוד העורף. תוך מתן קדימות לגני הילדים, תלמידי כיתות א-ג והחינוך המיוחד, שימשיכו לפעול על פי המרחב המוגן שקיים במסגרות.
הצוותים החינוכיים שבכל מוסד חינוכי יפרסמו את המתווה. באשר לכיתות ד-ח ולתיכונים, יוצאים עדכונים על הפעילות באופן שוטף, באמצעות מנהלי בתי הספר על פי המיגון הקיים.
פעילות מערך ההיסעים: היסעים של החינוך המיוחד וגם של האגף לשירותים חברתיים שבים לפעילות באופן הדרגתי.


כיצד פועלות המסגרות הבלתי פורמליות, החוגים והמועדוניות (בית עמנואל)?

ממשיכה באותה מתכונת מבחינת פעילות מעונות היום, הצהרונים והמועדוניות (ניצנים פלוס). עדכונים באתר האינטרנט ובקבוצות הוואטסאפ של בית עמנואל.
ככלל, החוגים שבו לפעילות. יועברו עדכונים באופן פרטני. לשאלות בנושא יש לפנות למרכז שירות הלקוחות במייל:
[email protected] או בטלפון: 03-6757400.
כלל הפעילויות מבוצעות בהתאם להנחיות פקע"ר.
בריכות: קאנטרי ר"ג ודג הזהב פתוחים, על פי שעות הפעילות שמופיעות באתר.כיצד מקדמים הליכי בניית ממ"ד בדירה?

בעקבות המצב הביטחוני, עיריית רמת גן באמצעות אגף ההנדסה פותחת מוקד מידע והכוונה ייעודי לתושבים ולאנשי מקצוע באשר להליכים להוצאת היתרי בנייה להקמת מרחבים מוגנים עבור דירות קיימות ללא מיגון.
המוקד יפעל בימים א-ה, בין השעות 15:00-09:00 בטלפון 052-2956660 (ניתן לפנות גם בווטסאפ למספר).
שימו לב: על פי הוראת השעה ניתן להקים ממ"ד ללא צורך בהיתר בניה בבתים עד 2 קומות, לרבות בתים פרטיים צמודי קרקע בתנאי שיעמוד במידות התקניות לממ"ד, אינו חורג מקווי הבניין, תואם לתכניות החלות במקום, תואם להנחיות המרחביות וקיבל את אישור פיקוד העורף.


כיצד מחזקים את תחושת הביטחון בעיר?


כוחות הפיקוח והשיטור העירוניים , בליווי כוחות הכוננות העירונית וכוחות פיקוד העורף מסיירים בכל שעות היום והלילה בעיר , בדגש על אתרי בנייה מוסדות חינוך וריכוזי קהל.כיצד מתקיימות פעילויות הפגוגה לילדים, נוער, צעירים ומבוגרים?

הפעילויות  מתקיימות במשך כל השבוע ומוצעות לכל תושבי ותושבות העיר בכל הגילים.
כל הפרטים באתר העירוני> https://did.li/kGagTאילו שירותים לרווחת התושב והקהילה העירייה מפעילה?

•מוקד סיוע עירוני למען משפחות העיר רמת גן: משפחות שכולות, משפחות הנעדרים ומשפחות הפצועים יכולות לפנות בכל עת וזמן בטלפון ובוואטסאפ למספר> 052-7928735
•עיריית רמת גן כאן בשבילכם! נפתח קו פתוח שמטרתו לתמוך רגשית בתושבים - מספר הטלפון של המוקד: 073-3448333, הקו פתוח בימים א-ה בין 15:00-09:00.
•מסייעים לאזרחים ותיקים! עיריית רמת גן מסייעת בהתקנת האפליקציה של פיקוד העורף ואפליקציית זום. אזרחים ותיקים המעוניינים בשירות מוזמנים להתקשר או לשלוח מסרון למספר: 050-6593686