ראשי | יוצאים מהבית | כתבות יוצאים מן הבית | מיזם תמ"א'לה

מיזם תמ"א'לה

בסוף השבוע האחרון התרחש אירוע תרבות ואמנות ייחודי, שטרם נראה בארץ, בו נהפכה דירה המיועדת להריסה למרחב ביטוי עבור אמנים צעירים

 

פניה מפתיעה של צעיר תושב רמת-גן, נדב יהודאי, הובילה לרעיון ייחודי ונפלא שהצליח לנצל את ההתחדשות העירונית המתרחשת בעיר ולהפיק ממנה יצירת אמנות וקידום אמנים, המאפיינים מאוד את העיר רמת-גן. הבניין בו יהודאי התגורר נועד לפינוי בינוי (תמ"א 38). דירתו, לפני הריסתה, הפכה למרחב יצירה אומנותי עבור אמנים צעירים כשבסיום הפרויקט נערכה חשיפה של העבודות לקהל הרחב בשני אירועי שיא.

 

בשישי האחרון, הושקה התערוכה באירוע פתיחה ייחודי אליו התייצבו עשרות מוזמנים שנהנו ממיצגים אומנותיים ברחבי הדירה והופעות חיות. בשבת, הגיעו עשרות חובבי אומנות לשתי סדנאות אומנות מרתקות בהן יצרו עציצים תלויים עם גל פלורנטין וציירו על חפצים עם המעצבת הדס קרמר. האירוע הסתיים במסיבה בועטת אל תוך הלילה אשר הרקידה את המוני הבאים שנהנו מהחוויה האומנותית לצד דיג'יי שהרקיד אותם.

 

העיר, רמת-גן, מתחדשת ומחדשת את הנוף האורבני כל העת והאירוע הייחודי, שהתקיים בשיתוף עם הקומה השנייה, הינו סמל לחשיבה המקורית הננקטת בעיר בנוגע לקידום אמנים ולשילובם בהווי העירוני גם בעת ההשתדרגות העירונית.