ראשי | העיר והעירייה | תאגידים עירוניים | קרן רמת-גן לחינוך ותרבות (ע"ר) | פעילויות הקרן | חנוכת גן משחקים ע"ש חזי בן צור ז"ל פעילויות הקרן

חנוכת גן משחקים ע"ש חזי בן צור ז"ל

ביום רביעי, 12.02.2020, נערך טקס חניכת גן המשחקים ע''ש חזי בן צור ז''ל, במיקומו החדש במתחם גן תל-אביב ברמת-גן. חזי בן צור, שהיה מהקבלנים המובילים בעיר, הלך לעולמו בטרם עת, בינואר 2009.

 

עיריית רמת-גן וקרן רמת-גן לחינוך (ע"ר) בשיתוף עם משפחתו של בן צור הנציחו את זכרו ובחרו להקים גינת משחקים על שמו, אשר נחנכה בשנת 2012. בשל עבודות שבילי אופניים ושבילי הולכי רגל על גדות הירקון, הועתקה גינת המשחקים למתחם חדש ומשודרג.


 

גן המשחקים על שם חזי בן צור קיים כבר משנת 2012, אך השנה הוחלף מיקומו לאור עבודות הקמת שביל יונתן – שביל אופניים והולכי רגל על גדות הירקון. הגן החדש עבר שדרוג מקיף, במסגרתו הותקנו מתקנים חדשים לרווחת ילדי העיר רמת-גן. פרויקט שדרוג הגינה הינו חלק מתוכנית כוללת של עיריית רמת-גן, שפועלת לשדרוג כלל הגינות הציבוריות בעיר והתאמתן לסטנדרטים מקובלים של ימינו.


לאחר מותו בטרם עת של חזי, אשר היה ממובילי תחום הבנייה בעיר, פנו רעייתו דינה בן צור ושלושת ילדיו לעיריית רמת-גן ולקרן רמת-גן לחינוך ותרבות, במטרה להנציח את זכרו. חזי אהב מאוד ילדים, ולכן הקמת גינת משחקים שתשרה אווירה של חיים ואושר, הייתה הבחירה הראויה ביותר להנצחתו.


ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "העיר רמת-גן זוכרת את חזי בן צור, שהיה ממובילי תחום הבניה ברמת-גן ובמידה רבה השפיע רבות על חזות פני העיר. הגינה עברה שדרוג מקיף והתחדשה במתקנים חדשים לטובת רווחת ילדי העיר. זהו חלק מפרויקט של התאמת גינות העיר לעת הנוכחית, שלטובתו פועלת רבות עיריית רמת-גן בראשותי".


 

חנוכת גן חזי בן צור ז"ל