ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | תלמידי בליך תומכים בתושבי הדרום

תלמידי בליך תומכים בתושבי הדרום

בית ספר בליך אירח יריד מכירות למען עסקים קטנים מעוטף עזה ביוזמת מועצת התלמידים של ביה"ס

 

בית ספר בליך ערך יריד מכירות שכלל הכנסותיו הופנו למען בתי עסק מעוטף עזה. היריד קודם על ידי מועצת התלמידים בבית הספר, בראשות יו"ר מועצת התלמידים, ירדן שאמה.

 

ביריד הוצבו כ-15 דוכנים של בתי עסק מעוטף עזה שמכרו מגוון של מוצרים. ראש העיר נכח ביריד בבית הספר, חיזק את ידיהם של תושבי הדרום ורכש עציץ רימון ושמן זית.


בעלי העסקים באזור עוטף עזה מתמודדים עם רגישות ביטחונית מתמדת שמשפיעה ישירות גם על המציאות הכלכלית במרחב. יריד העסקים שנערך ביוזמת תלמידי בית ספר בליך הוקם על מנת לחשוף את הפעילות העסקית והתרבותית הענפה המתקיימת בעוטף עזה לכלל אזרחי המדינה, להגביר את הפעילות הכלכלית של האזור ולעודד את הציבור להכיר, להגיע ולתמוך בעסקים.


בית הספר בליך ממוקם בשכונת רמת-חן. התיכון קרוי על שמו של משה בליך שהיה ראש מחלקת החינוך ברמת-גן, בתקופתו של ראש העיר, אברהם קריניצי. בבית הספר לומדים כ-2,300 תלמידים, בכיתות ט'-י"ב, עם ממוצע של 15 כיתות בשכבת גיל אחת. צוות המורים מונה כ-200 חברי סגל ובראש בית הספר עומדת הילה רומש.


בית ספר בליך שם דגש על חינוך ערכי וחברתי ובית הספר מעניק לתלמידיו הזדמנות לקחת חלק תעודת ב-'בגרות חברתית' בה תלמידים שימשיכו את ההתנדבות בקהילה - מעבר למחויבות האישית בכיתה ויתנדבו לפחות 60 שעות שנתיות יקבלו ממשרד החינוך תעודת בגרות חברתית, כהוקרה על מעורבותם בקהילה. בנוסף, בית הספר ידוע במעורבותו בשיח הדמוקרטי, מקיים פעילות ענפה של אירועי דיבייט במגוון נושאים חברתיים ומקיים מדגם תלמידים בכל מערכת בחירות ארצית.