ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | מנגישים את המוזיקה הקלאסית לילדי העיר הודעות דוברות

מנגישים את המוזיקה הקלאסית לילדי העיר

27 במאי 2019

 

התכנית החינוכית-מוזיקלית "מפעם" חוזרת לרמת-גן זו השנה החמישית ובה ייקחו חלק תלמידי כיתות ב'-ה' בעיר. התכנית, שמתקיימת ביוזמת הרשות המקומית ומשרד החינוך, בניהולו של המרכז החדש למוזיקה ברמת-גן, שמה לה למטרה לחשוף ולקרב את תלמידי בתי הספר היסודיים לעולם המוזיקה ולפתח אצלם מיומנויות האזנה וכלים להבנת עולם הצלילים. ייחודה הוא ביכולתה להעביר ולשלב מסרים חינוכיים ושיעורים משמעותיים לחיים לצד לימודי המוזיקה.

במסגרת התכנית נלמדות יצירות מוזיקליות בבתי הספר באמצעות מורי המוזיקה ואף הרכב מתוך התזמורת הסימפונית מגיע לבתי הספר ומציג בפני הילדים את היצירות וכלי הנגינה. בשיאו של הפרויקט, בין התאריכים 4-3 ביוני, יתקיים קונצרט מסכם בתיאטרון היהלום עם תזמורת סימפונית מלאה, בו צפויים לקחת חלק כ-3,000 תלמידים מכל רחבי העיר.

התלמידים בתכנית "מפעם" נחשפים ל"מאחורי הקלעים" של היצירה המוזיקלית ודרכה מפנימים את התהליך המורכב המוביל לתוצאה הסופית שהיא הקונצרט. התלמידים לומדים את חשיבות התיאום בין נגני התזמורת, מפתחים את כישורי ההקשבה והתקשורת שלהם ומבינים את משמעות ההתמדה והעבודה הקשה בדרך להשגת מטרה.

מנהל התכנית, ד"ר אלכס וסרמן: "החינוך המוזיקלי חשוב להתפתחות המוח והנפש, ומקדם יכולות תקשורת, הקשבה, התמדה ועבודה קשה. תכנית "מפעם" מעניקה לילדים חוויה יוצאת דופן, תוך כדי פיתוחם האישיותי והמוזיקלי והנאה גדולה של שני הצדדים – המדריכים והתלמידים".

 

תכנית מפעם