ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | גן הפרחים הופך לגן הבוסתן כתבות התחדשות עירונית

גן הפרחים הופך לגן הבוסתן

מאז תחילת כהונתה הנוכחית, פועלת חברת הפארק הלאומי לקידום מגוון פעילויות שיעשירו את פנינת הטבע העירונית, בהתאם לתכנית האסטרטגית ובמטרה להתאים את כלל המרחב הציבורי לרוח המאה ה-21. לאחרונה השתדרג מתחם הכניסה לפארק, נחנך מתחם כושר הידראולי והוקם ה"פינחת", בו תוכלו להירגע ולבקר בספרייה הראשונה הפתוחה בעיר.

כעת, הגיע תורו של גן הבוסתן. לאחר שנים בהם חזינו במרבדי פריחה עונתיים, גן הפרחים בפארק הלאומי מתחדש לטובת הציבור והופך כעת לבוסתן ססגוני המכיל עצי פרי, צמחי תבלין וריח רב שנתיים.

מהלך השימור טמן בחובו שיחזור הפרגולות בשני צדי הגן וקירוי בגפנים מטפסים. על מנת למקסם את ההנאה מהשהות בבוסתן, נסלל שביל מרכזי, שמתחבר אל שביליו הראשיים של הפארק ומאפשר נגישות רבה אל יתר חלקיו הפסטורליים. כך נוצר דיאלוג בין הבוסתן, על שלל צמחיו, לבין מוזיאון האדם והחי ולטבע שסביבו.

בגן הבוסתן החדש תמצאו ספסלים וכסאות המזמינים את העוברים והשבים ליהנות מרגע של נחת, כשבמרכזו טריבונה שקועה ובה צומח עץ פקאן בוגר בן 30 שנה. הגן פתוח לשימוש הכלל ומזמין את כולם למגוון פעילויות מעשירות ומהנות, כדוגמת זיהוי תבלינים על פי ריחם והכנת תה צמחים.

צפו בהדמיות: