ראשי | העיר והעירייה | אגפים ומחלקות | האגף לשירותים חברתיים | המחלקה לרווחת הגמלאי | תמיכה ושירותים פסיכוסוציאליים לגמלאי ובני משפחתו המחלקה לרווחת הגמלאי

תמיכה ושירותים פסיכוסוציאליים לגמלאי ובני משפחתו

טיפול אישי בגמלאי ובמערכת המשפחתית


במחלקה לרווחת הגמלאי פועלים עובדים סוציאליים בעלי תואר ראשון ושני, אשר תפקידם לתת טיפול לגמלאי ולכל המערכת המשפחתית שסביבו. השירות הוא במתן יעוץ, הכוונה, הדרכה ותמיכה בבעיות הקשורות בזיקנה, במערכת היחסים הבינדורית, משברים, אובדנים, התמודדות עם השינויים ביכולת התפקוד ובמצב הבריאותי. כמו כן, מתבצע תיווך וקשר עם גורמים טיפוליים נוספים בקהילה כמו קופות החולים, בתי החולים, חברות הסיעוד, הביטוח הלאומי ועוד. בנוסף, ניתן סיוע חומרי למעוטי יכולת על פי הכללים שנקבעו על ידי משרד הרווחה.


הפעלת חוק סיעוד


העובדת הסוציאלית מסייעת לגמלאי ולבני משפחתו (שנמצאו זכאים לגמלת סיעוד על ידי המוסד לביטוח לאומי) לבנות תכנית טיפול, תוך מתן מידע בכל הקשור לסל השירותים הקבוע בחוק. כמו כן, המחלקה לרווחת הגמלאי מפקחת ומבקרת את נותני השרותים.

קבוצות תמיכה

 

הפעלת קבוצות טיפול, תמיכה ומידע לגמלאים ו/או לבני משפחותיהם בנושאים שונים.

תכנית קשר ברוקדייל


שילוב בין סטודנטים לגמלאים (בעיקר בודדים) המבקרים אותם אחת לשבוע באופן קבוע כדי להפיג את בדידותם ולסייע להם במשימות קלות.

נופשונים לאחר אשפוז


הפנייה לנופשונים המאושרים על ידי משרד הרווחה, בעיקר לצורך החלמה לאחר אשפוז ועל פי המלצת בית החולים. הנופשון הינו לתקופה מוגבלת והתשלום הוא בהתאם לכללי הזכאות כפי שנקע על ידי משרד הרווחה.

סיוע חומרי


הסיוע ניתן לתחומים שונים כמו נסיעות לטיפולים בבתי חולים, רכישת ציוד הכרחי, הוצאות כספיות חריגות, רכישת עזרים (משקפי ראייה, מכשירי שמיעה) וטיפול שיניים. הסיוע ניתן בהתאם להכנסות הגמלאי ועל פי זכאות הנערכת בהתאם לכללי משרד הרווחה.

סידור בבתי אבות


סיוע בסידורים של זקנים תשושים בבתי אבות המאושרים על ידי משרד הרווחה. כל גמלאי אשר מעוניין להיכנס לבית אבות רשאי לפנות למחלקה לרווחת הגמלאי ולקבל את הסיוע הנדרש. זאת בכפוף להכנסותיו ובהשתתפות ילדיו בתשלום כפי שנקבע על ידי משרד הרווחה.

הגנה על קשישים חסרי ישע


טיפול פסיכוסוציאלי בקשיש חסר ישע אשר נפגע על ידי סביבתו ומתן הכוונה והגנה על פי החוק.

עם הפנים לקהילה


פרויקטים ותכניות קהילתיות למען זקנים ובני משפחותיהם לצורך קבלת מידע. מניעה, זכויות והרחבת הידע בתחום הזיקנה. מתקיימים ימי עיון, כנסים וערבי הסברה בנושאים שונים הקשורים לעולמו של הגמלאי.


רעות משפחה מטפלת

"רעות-משפחה מטפלת" הוקם במטרה לספק את המידע המעודכן ביותר עבורכם, על מנת שמשפחתכם תוכל לקבל החלטות נכונות, לחסוך בזמן ובמשאבים והכי חשוב - כדי שתרגישו שאתם לא לבד. צוות מרכז המידע "רעות-אשל'", המורכב מאנשי מקצוע מתחום הזקנה, גרונטולוגיה, עבודה סוציאלית ושיקום, נמצא כאן על מנת לענות על שאלות בכל תחומי החיים. לייעוץ חינם ופרטים נוספים:  1-700-700-204 או באתר רעות משפחה מטפלת