ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | מערך האופניים השיתופיים הבינלאומי מגיע לרמת-גן | מערך האופניים השיתופיים מגיע לרמת-גן כתבות מטפחים איכות חיים

מערך האופניים השיתופיים מגיע לרמת-גן

מערך האופניים השיתופיים של חברת OFO הבינלאומית הגיע לרמת-גן ואתם מוזמנים להתחיל לדווש. בשלב הראשוני יוצבו כ-500 זוגות אופניים במקומות ייעודיים ברחבי רמת-גן


מערך האופניים השיתופיים של חברת OFO הבינלאומית הגיע לרמת-גן! המערך פועל בשיטת "אתר, שחרר, סע ונעל", שאינה מצריכה כלל תחנות עגינה, ומבוססת על איתור האופניים במרחב הציבורי באמצעות אפליקציה ייעודית. מרגע שאותרו האופניים, כל שנותר לעשות הוא לסרוק את הברקוד בגב האופניים ובכך לשחרר את הנעילה ולהתחיל ברכיבה. כך, ניתן לעצור בכל מקום בעיר, לנעול את האופניים באמצעות המנעול המשויך ולסיים את השימוש בהם.

השימוש במערך האופניים אינו מצריך דמי מנוי ועלותו היא 2.90 שקלים לכל 30 דקות שימוש. לתקופת ההשקה בלבד העלות לחצי שעת רכיבה היא שקל אחד בלבד. כבר בתקופה הקרובה ייפרסו כ-500 זוגות אופניים במתחם הבורסה, בקניון איילון, בנקודות שונות במוקדים מרכזיים בעיר, בפארק הלאומי, בדרום העיר ובאוניברסיטת בר-אילן במזרח העיר. בתום תקופת השקה של חודשיים תבחן העירייה את אופן המשך פריסת המערך.

חברת OFO התחייבה בפני עיריית רמת-גן כי תעמיד מערך סדרנים ופיקוח שיתפעל את פריסת האופניים והשימוש בהם. האופניים הצהובים, אשר יוצרים בולטות במרחב הציבורי, מצוידים בשלושה הילוכי שימאנו, כיסא מתכוונן באופן פנאומטי, אביזרי בטיחות (פנס אחורי וקדמי), פעמון קבוע בידית השמאלית של הכידון וסלסלה לשימוש הרוכבים.

OFO נוסדה בשנת 2014 ומאז מתחזקת מערך של כ-10 מיליון זוגות אופניים ברחבי העולם. המערך כולל כ-400 מיליוני משתמשים גלובליים בכ-250 ערים מרכזיות בעולם, בהן, פריז, לונדון, לוס אנג'לס, וושינגטון, סיאטל, מילאנו, מוסקבה, פראג, סידני, בייג'ין ועוד. מיום הקמת המערך נעשו כחמישה מיליארד שימושים ברחבי העולם.