ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | שנת הלימודים תשע"ט נפתחה כסדרה ברמת-גן

שנת הלימודים תשע"ט נפתחה כסדרה ברמת-גן

שנת הלימודים תשע"ט נפתחה ב-2 בספטמבר ללא תקלות. 28,136 ילדי גן ותלמידי העיר מצאו את מוסדות החינוך ערוכים, מוכנים ומשופרים


שנת הלימודים תשע"ט נפתחה כסדרה ברמת-גן ב-2 בספטמבר, עם 28,136 תלמידים וילדי הגנים, שעשו את דרכם אל מסגרות החינוך בעיר. אל 229 הגנים הגיעו 6,345 ילדים. אל 33 בתי הספר היסודיים בעיר הגיעו 14,380 תלמידים, 1,838 מתוכם את צעדיהם הראשונים במערכת החינוכית. מספר התלמידים ב-13 התיכונים בעיר עומד על 7,411, מתוכם 1,584 יהפכו לבוגרי המערכת בתום שנת הלימודים.

גם השנה ייהנו תלמידי רמת-גן משורה של חידושים בתחומים הפדגוגיים, כאשר כשליש מהתקציב העירוני מושקע בתחום החינוך. ההשקעה של הרשות בכל תלמיד היא מהגבוהות בישראל ועומדת השנה על סכום חסר תקדים של 15,914 שקלים בממוצע.

בכדי להתחיל את שנת הלימודים ברגל ימין, עיריית רמת-גן, באמצעות אגף החינוך ואגף התשתיות, עסקה במהלך חופשת הקיץ בפיתוח ושדרוג מוסדות החינוך העירוניים. למעלה מ-15 מיליון ש"ח הושקעו השנה במערכת החינוך, לטובת עבודות תשתית רחבות היקף, כדוגמת עבודות ביטחון ובטיחות, הקמת הצללות בחצרות, החלפת מתקני חצר, צביעה כללית, החלפת ריהוט ומזגנים, שיפוץ תאי שירותים, עבודות גינון, עבודות הנגשה ועוד.

אל שורותיה של רמת-גן מצטרפים השנה תשעה גנים חדשים, שניים לחינוך המיוחד ושבעה לחינוך הרגיל. מוסדות נוספים עברו שיפוצים נרחבים, בהם: בניית אגפים חדשים עם כיתות לימוד ומרחבי למידה חדשניים בבתי ספר ארנון, ויצמן והמתמיד ובניית אולמות ספורט חדשים ומרווחים בתיכון אורט אבין ועתיד.

בכדי לשמור על ביטחונם של כל תלמיד ותלמידה בעיר, אגף הביטחון והאכיפה ומחלקת ביטחון מוסדות החינוך, נערכו לפתיחת שנת הלימודים בתחומים רבים. כמו כן, קציני הביטחון ביצעו ביקורות בתחומי אבטחה, גידור, שערים, ציוד כיבוי אש, ציוד עזרה ראשונה, מערכות מצוקה, מערכות כריזה, מערכות התראות לרעידות אדמה, מערכות אזעקה, מצלמות ביטחון, מקלטים ומפגעים בטיחותיים. בחודש הראשון של פתיחת הלימודים צפויות להתקיים הדרכות ותרגיל פינוי לכל מוסדות החינוך בעיר ולאורך השנה יערכו תרגילים והכנות לשעת חירום.

גם בשנת הלימודים תשע"ט עיריית רמת-גן תמשיך להציב את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות ובכך להוביל את ילדי העיר להישגים גבוהים בחינוך, כפי שעושה בשנים האחרונות. רק לאחרונה פורסמו נתוני "התמונה החינוכית" של משרד החינוך, שהמחישו כי גם בשנה הנסקרת (תשע"ז) החינוך ברמת-גן צעד בראש ורשם נתונים מרשימים בקנה מידה ארצי. על פי הנתונים שפורסמו, רמת-גן מדורגת בראש הערים הגדולות בקרב הזכאים לבגרות עם 91% (כולל החינוך המיוחד) ובכך הפכה לעיר הראשונה בישראל שחצתה את סף ה-90%. בנוסף, מהנתונים עולה כי שיעור הנשירה בעיר הינו הנמוך ביותר בקרב הערים הגדולות (0.4%); כחמישית מהתלמידים מסיימים עם תעודות בגרות מצטיינות וכשליש מהתלמידים זכאים לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל במתמטיקה - פי שניים מהממוצע הארצי.