ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | המיצג האמנותי הגדול בישראל

המיצג האמנותי הגדול בישראל

צומת עלית הסואן הופך בימים אלו לצבעוני במיוחד הודות ל"קשרים אנושיים" - מיצג ענק של חבל כביסה, עליו תלויות שלל עבודות אמנות המתנוססות לראווה, כסמל ליחסי שכנות טובים וקשר בין אנשיםאיך הופכים צומת סואן בלב גוש דן לצבעוני, מעניין ומלא אופטימיות? בימים אלו, מאות אלפי נהגים והולכי רגל יזכו לצפות ב"קשרים אנושים" – מיצג של חבלי כביסה, עליו תלויות שלל עבודות אמנות על בד, שהוקם כסמל ליחסי שכנות טובים וקשר בין אנשים. המיצג חוצה את 'צומת עלית' ברמת-גן ומחבר בין מבנה בית הספר לאמנות רב-תחומית של שנקר לבניין הגבוה בישראל – מגדלי אביב, שבו שוכן מטה הנהלת מזרחי טפחות.

המיצג האמנותי מבטא קשרים אנושיים בין שכנים וקהילה, במטרה להחזיר את קשרי החברות והשכנות של פעם. זאת באמצעות שימוש בדימוי נוסטלגי של חבלי כביסה. אלו מקשרים בין בית לבית, בין שכן לשכן ובין אדם לאדם. "קשרים אנושים" מדמה גם את השכנות הטובה בין שלושת השותפים לפרויקט האומנותי – שנקר, מזרחי טפחות ועיריית רמת-גן.

השכנות בין הבנק לבית הספר הולידה מפגש ודיאלוג, שהובילו לקורס ייחודי העוסק ברגשות סבוכים ומסתוריים. מהחיבור שבין רוח לחומר נוצר שיתוף פעולה פורה שתוצאותיו מוצגות לחודש ימים בצומת עלית. במסגרת "קשרים אנושיים", נתלו על חבל כביסה ארוך סדינים וחולצות ענקיות, עליהם הודפסו עבודות של סטודנטים משנקר המבטאות רגשות ביצירה. עבודות הסטודנטים יוצגו גם בתערוכת הבוגרים בין התאריכים 18-29 ביולי.


כך זה נראה: