ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | פרויקט 'מגדל עלית' יוצא לדרך ברמת-גן הודעות דוברות

פרויקט 'מגדל עלית' יוצא לדרך ברמת-גן

1 ביולי 2020

התקיים אירוע יציקת המפלס התחתון לפרויקט מגדל עלית ברמת גן, אותו מקימות בשיתוף פעולה חברת אזורים וחברת מגדל. האירוע נערך במעמד ראש העיר כרמל שאמה הכהן ומנכ"לי מגדל ואזורים, רן עוז ורון אבידן.


במהלך האירוע שודרו בלייב העבודות שמתקיימות ליציקת המפלס התחתון. את האירוע ליווה מופע מיוחד של אילנה יהב, אמנית הנפשות החול, בו היא הציגה את סיפורו ההיסטורי של צומת עלית למנגינת השיר "ריח של שוקולד", שמילותיו הותאמו במיוחד לאירוע. 

הפרויקט השאפתני נעשה בשיתוף פעולה חברת אזורים, מגדל ודניה סיבוס. במסגרת האירוע הוכרז כי יבוצע הליך שימור לבניין שנקר, וכי העבודות על מוזיאון שוקולד יתקיימו על בסיס השלד של המבנה המיתולוגי של מפעל עלית.

העיר רמת-גן נמצאת בתנופה בלתי רגילה של בנייה והתחדשות עירונית בשנת 2020. בתחילת השנה קבע דו"ח אורלב כי יותר משפחות מעוניינות לגור ברמת-גן והיא ממוקמת בין ארבעת הערים בהן עלה הביקוש לרכישת דירות. מיקומה של רמת-גן כאחת הערים המבוקשות למגורים, מעידה על המיתוג והאסטרטגיה החדשה שמובילה הנהלת העיר בתחום החינוך, בתרבות ובחזות פני העיר. בשנה האחרונה ישנה התעוררות וזרימת אוכלוסיות שמעולם לא לקחו בחשבון את רמת-גן בעבר . מגמה זו התרחשה כתוצאה מהרפורמות והשינויים בעיר מאז הבחירות, שהפכה את  רמת-גן לפורצת דרך, חדשנית, שקופה, ליברלית ועם גאווה עירונית.

צומת עלית ברמת גן הוא מקום מפגשם של ציר ז'בוטינסקי והרחובות ארלוזורוב ואבא הלל. הוא מהווה ציר נסיעה מרכזי ואת דרך הגישה העיקרית למרכז תל אביב מאזור פתח תקוה ורמת-גן, ממש בסמוך לבנייני הבורסה ולמגדל משה אביב. שמו הרשמי של הצומת הוא "כיכר הציונות", אך הוא ידוע בציבור בשם "צומת עלית" בשל מפעל חברת עלית ההיסטורי שהיה במקום. מבנה הבאוהאוס של המפעל, שחלק ממנו נותר ממש על שפת הצומת, מיועד לשימור וצפוי להיפתח מחדש כמוזיאון שוקולד. על מקום זה נכתב שירם של הכבש השישה עשר, "ריח של שוקולד".

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן פורצת דרך בתחום ההתחדשות העירונית והמגורים. דו"ח אורלב הצביע בצורה חד משמעית כי אנו צועדים אל עבר פסגת הערים המבוקשות בקרב משפחות וזוגות צעירים והנתונים מדברים בעד עצמם. המגדלים החדשים שיוקמו באחד מן הצמתים המיתולוגיים של העיר רמת-גן, ישתלבו נהדר במרקם העירוני ויזמינו אליו זוגות צעירים ומשפחות צעירות שיצטרפו לקהילה הרמת-גנית. המגדלים ישלבו בין אזורי מגורים לבנייני משרדים ובכך יניבו תשואה לתושבים, מארנונה לעסקים שינותבו אל הקופה הציבורית וישמשו לפיתוח התשתיות, החינוך וההתחדשות העירונית בעיר".

רון אבידן, מנכ"ל אזורים: זהו יום מרגש שבו אנו מחברים בין ההיסטוריה של רמת גן לעתידה, בין אחד מסמליה של המדינה בראשית דרכה, למודרניות שלה כיום. האירוע היום מהווה נקודת ציון דרך חשובה בהמשך הפיכתה של רמת גן למרכז אורבני שוקק, שמהווה מוקד משיכה מוביל לעסקים ולמגורים כאחד. אנו גאים לצאת לדרך עם פרויקט יוקרתי זה לצד חברת מגדל, ומאמינים כי מגדל עלית החדש ימצב את מתחם הבורסה כאחד ממתחמי המגורים היוקרתיים ביותר בישראל".


רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח: "פרויקט מגדל עלית מהווה את אחד הפרויקטים הגדולים, המשלבים משרדים ומגורים, אשר צפויים לקום באזור המרכז בשנים הקרובות. עבור מגדל, המשמשת כיזמית במגדל המשרדים, מדובר בפרויקט משמעותי המסמן את הכיוון והדרך אליהן פנינו בשנה האחרונה במטרה לבסס מעמדנו גם כגוף יזמי ולא רק כגוף משקיע. בשנת 2019 השקענו למעלה ממיליארד שקל ברכישת קרקעות לייזום נדל"ן, פעילות שאנו מתכננים להמשיך ביתר שאת גם בתקופה הקרובה. אנו גאים להוביל את הפרויקט ואין לנו ספק כי מיקומו הייחודי של המגדל, בשער הכניסה המערבי לרמת-גן ובסמיכות לצירי תחבורה מרכזיים, יהפכו אותו למבוקש במיוחד בקרב שוכרים פוטנציאליים".