ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | יוצאים אל האור: עיריית רמת-גן משיקה קמפיין דיגיטלי להעלאת המודעות נגד להט"בפוביה הודעות דוברות

יוצאים אל האור: עיריית רמת-גן משיקה קמפיין דיגיטלי להעלאת המודעות נגד להט"בפוביה

21 ביוני 2020

במסגרת חודש הגאווה, הושק קמפיין דיגיטלי בו הוצגו מקבץ של סיפורים אישיים להעלאת המודעות נגד להט"בפוביה תחת המסר המרכזי: החיים הם לא שחור או לבן, כל אהבה היא מקור לגאווה. הסיפורים הוצגו על ידי האומנים הרמת-גנים, דקלה הדר ושרון אלכנסדר, שי ברמסון יו"ר עמותת חברותא לחברי הקהילה הגאה מהמגזר הדתי ושני תושבי רמת-גן שהציגו את סיפורם האישי.

 

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת גן גאה להיות לבית עבור הקהילה הלהט"בית. אני גאה בעובדה שרמת-גן היא אחת מן ארבעת הערים המובילות בקידום זכויות הקהילה הלהט"בית בישראל. יחד עם זאת, המאבק אינו נגמר וישנה חשיבות רבה לשמוע את הסיפורים של חברי הקהילה כפי שמוצגים בסרטון ולהבין כי הדרך, לשוויון וביטחון לקהילה הגאה, עוד ארוכה".


סיפורים נוספים הוצגו על ידי חברי הקהילה עצמה. שי ברמסון, יו"ר עמותת חברותא, הציג את סיפורו האישי שבגיל 13 החל להשתתף בטיפולי המרה אצל מטפל מהמגזר הדתי. ליאור פרדקין הרלב, סיפר על בן זוגו ניר ז"ל, איתו גידל שני ילדים בהליך פונדקאות. לאחר שהסתיים הליך הפונדקאות, ליווה ליאור את בן זוגו ניר במהלך סדרת טיפולים נגד מחלת הסרטן, עד פטירתו.


אלברט תושב העיר, סיפר על היציאה מהארון של בן זוגו בגיל 15 והקושי שכרוך בכך אל מול ההורים ואל מול התלמידים והמורים בביה"ס.
גם בתקופת הקורונה, רמת-גן מקיימת מגוון רחב של אירועים במסגרת חודש הגאווה, בכדי להגביר את המודעות למען שוויון זכויות עבור הקהילה הלהט"בית שכולל פעילויות בבתי הספר ובתנועות הנוער, פרוייקט גרפיטי מיוחד באצטדיון רמת-גן, תליית דגלים במרפסות העיר ועוד. בחודש יוני זכתה העיר רמת-גן לאות הערכה מנשיא המדינה על פעילותה למען קידום זכויות הקהילה הלהט"בית ומיקומה במקום הרביעי בין הרשויות המקומיות ב'מדד העירוני הגאה', שהגישה האגודה למען להט"ב לנשיא המדינה. בנוסף ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן נבחר להיות אחד מבין 11 האנשים המשפיעים על המאבק הגאה 2020 .