ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | כ-1,400 תלמידים השתתפו בכנס מתגייסים

כ-1,400 תלמידים השתתפו בכנס מתגייסים

הכנס השנתי נערך בבסיס חטיבת הצנחנים המאומצת על ידי עיריית רמת-גן. היום החוויתי כלל מופע צניחה, תצוגת אש ופאנל בהשתתפות קצינים שהשיבו על שאלות לקראת גיוס


כנס מתגייסים לשנת תשע"ח התקיים ביום שלישי ה-7.11.17 ובו לקחו חלק ראש העיר – ישראל זינגר, מנהלת אגף החינוך – דליה לין, מנהלי מחלקות, מנהלי בתי הספר, מחנכים ונציגי ועדת האימוץ. בדומה לשנים קודמות, פקדו את בא"ח 35 תלמידי י"ב מתיכוני רמת-גן, שבקרוב יעלו על מדים וישרתו את המדינה.

ביום החוויתי השתתפו כ-1,400 תלמידים, שנחשפו לתכנים ייחודים בנושא המערכת הצבאית ולשיח עם מפקדים בצבא. הכנס כלל תצוגות של אמצעי לחימה חדשניים, תצוגת אש, מופע צניחה, תרגיל של יחידת עוקץ ופאנל בהשתתפות קצינים מחטיבות שונות, שהשיבו על שאלות לקראת גיוס. בתום הכנס התקיים מופע של הזמר גלעד שגב, בוגר תיכון "בליך". ראש העיר נתן את ברכתו לשמיניסטים ועודד אותם לתרום כפי יכולתם למען המדינה.

זו השנה ה-11 שבסיס האימון של חטיבת הצנחנים מארח את בני הנוער המיועדים לשירות צבאי ומחזיר באהבה לעיר המאמצת. רמת-גן הינה העיר הראשונה שהחלה במסורת של אימוץ יחידה צבאית. מאז שנת 1954, וביוזמתו של ראש העירייה הראשון אברהם קריניצי, פותחת העיר את ליבה בפני חובשי הכומתות האדומות ומפעילה ועדת אימוץ מיוחדת. במהלך השנים ניהלו את הוועדה יקירי העיר, בהם הגב' מרים יקים שהייתה בתו של מר אברהם קריניצי ומר חיים קונביץ שנקרא גם "האבא של הצנחנים", בזכות פעילותו ויחסו המיוחד לצנחנים. כחלק מפעילויות ועדת האימוץ העירונית, צפוי להתקיים בחג החנוכה הקרוב מרוץ הלפיד המסורתי בהשתתפות חיילי חטיבת הצנחנים.