ראשי | יוצאים מהבית | תזמורות, להקות ומקהלות | התזמורת הקאמרית רמת-גן | מוסיקה קלאסית לילדים התזמורת הקאמרית רמת-גן

מוסיקה קלאסית לילדים

התזמורת הקאמרית של רמת-גן הינה אחת מהתזמורת המובילות בארץ בתכניות המוסיקה לילדים ולכל המשפחה. מופעיה מועלים ברמת-גן ובהיכלי התרבות השונים בארץ. ברפרטואר התזמורת מבחר רב של תכניות מוסיקליות תיאטרליות שיצר המנצח אביב רון בשיתוף עם השחקנית אירית בשן ויוצרים נוספים.


התכניות חושפות את המאזין הצעיר לעולם המוסיקה הקלאסית באופן חוויתי. החל מהכרה ראשונית של מושגים מוסיקליים ב"סימפונית הצעצועים" (מה זה פיאנו ופורטה? פיציקטו? מהם שמות הצלילים ? מה עושה מנצח? ועוד ) דרך היכרות לא שגרתית עם כלי הנגינה השונים כמו: הכינור- ב"מעשה בבונה כינורות" עם יובל אדרת בונה כינורות מתל-אביב , החצוצרה על גווניה השונים במהתלה משעשעת בתכנית "תרועת המלך" עם אריק דוידוב , צלילי הנבל בסיפור הרפתקאות דמיוני בתכנית "נבל הקסמים" ועד למוסיקה ב "קרנבל החיות של נח" וב"צלילי טחנות הרוח" ומפגש עם יצירותיו של המלחין הגאון י.ס. באך בתכנית " באך לא מסובך ".
סדרת התכניות מיוחדת באופן בו משולבת המוסיקה עם סיפור תיאטרלי המשמש כמסגרת למופע והמועבר על ידי השחקנים והרקדנים. המופעים כוללים גם את שיתוף הקהל, עליית ילדים לבמה, נגינה בכלים ביחד עם התזמורת והפעלה של הקהל בשירה ובקצב.

התכניות מותאמות לגילאי גן חובה ומעלה.

סימפונית הצעצועים

 

בהשתתפות השחקנית אירית בשן וצמד רקדנים. סיפורו של יהויכים הזקן, שחולם להקים תזמורת עם הצעצועים שבנה. יום אחד מופיעים שני ילדים מסתוריים בחנותו ומגישים לו אגרת, ובעקבותיה יוצא למסע הרפתקאות מוסיקלי. תכנית מוסיקלית חינוכית המוצגת במסגרת סל תרבות בכל רחבי הארץ בהצלחה רבה. התכנית פותחת צוהר לעולם המוסיקה הקלאסית ומשלבת סיפור בחרוזים עם מושגים מוסיקליים כגון: פיאנו ופורטה? פיציקטו? אדג'יו ואלגרו ? מה עושה מנצח? ועוד) התכנית מרבה בהפעלות קהל.
מיועדת לגילאי 4 ומעלה. באישור סל תרבות ארצי ואמנות לעם.

תרועת המלך


מועבר על ידי אמן החצוצרה אריק דוידוב
סיפורו המשעשע של נגן חצוצרה שהתקבל לעבודה בארמון המלוכה; מוסיקה קלאסית לילדים בשילוב ספור בחרוזים, תוך הכרות עם החצוצרה על גווניה השונים.
התכנית זכתה להצלחה רבה ביותר בקרב הילדים, התלמידים וההורים. באישור סל תרבות ארצי ואמנות לעם.

מעשה בבונה כינורות


מעשה בבונה כינורות מיומן ובכינור איטלקי אחד, קצת שובב, שנמאס לו בשקט רק לשכב על הגב. יום אחד הוא קם, מסיר מעצמו את האבק, ומחליט מידית על פתיחת מאבק.
היכרות חווייתית עם הכינור באמצעות הצגה תיאטרלית של הכלי ומפגש עם בונה כינורות מקצועי, בליווי שקופיות.
בהשתתפות השחקנית אירית בשן, יובל אדרת -בונה כינורות מקצועי וכנר/ת צעיר. באישור אמנות לעם.

נבל הקסמים


קסמו של הנבל בא לידי ביטוי בסיפור הרפתקאות דמיוני על הנסיך תומאס ועוזרו ארפו הנבלאי. הנחלצים להציל את אי­ הצלילים מידיו של מכשף מסוכן. תוך כדי מסעם אנו מתוודעים לאחד מכלי הנגינה היפים והעתיקים ביותר באמצעות מבחר יצירות לנבל ותזמורת ומושגים מוסיקליים אודות הכלי, כגון : גליסנדו וארפג'ו , מיתרי הנבל, השזורים בסיפור. בהשתתפות נגנית הנבל גתית בועזסון והשחקנים: אירית בשן ואמיר לביא, בשיתוף הקהל.

באך לא מסובך


משחק המחשב שמקבל דני מהוריו פותח בפניו צוהר לעולמו המוסיקלי של י.ס. באך. על דני לזכות במרב הנקודות כדי לזכות במשחק שבמהלכו הוא נחשף למבחר מיצירותיו של באך, מתוודע לקורות חייו, מכיר כלים אופייניים לתקופה ­ כגון העוגב והצ'מבלו ולומד מושגי יסוד ביצירתו דוגמת הקאנון והפוגה.
בהשתתפות השחקן דני ארליך ונגנים אורחים בצ'מבלו וחליל. התכנית מרבה בהפעלות קהל.

לצלילי טחנות הרוח


סיפורו של דון קישוט האביר החולם היוצא להציל את העולם. היכרות משעשעת עם יצירת המופת של מיגל דה-סרוונטס בשילוב מוסיקה לתזמורת מתקופת הבארוק מאת המלחין גיאורג פיליפ טלמן וקטעי נגינה בכלים עתיקים.
בהשתתפות: דוד רועה (משחק), גנית פולין, (חליליות ושירה), אלכסנדרה פולין (ויולה דה גמבה) וקטיה פולין (חליליות).

באסטין ובאסטיינה


אופרה לבני הנעורים מאת מוצרט
באישור סל תרבות ארצי כיתות ד'-ט.