ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | צועדים וזוכרים: המונים השתתפו בצעדת דניאל פומרנץ

צועדים וזוכרים: המונים השתתפו בצעדת דניאל פומרנץ

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "זוכר היטב את הרגע בו אחי הצעיר משה, שהיה בטיול עם חברים באירופה ושרק כמה ימים קודם אירח את דניאל בחצר בית הורי כאן באפעל, שולח אלי וואטסאפ מודאג שיש שמועה שבאסון סג'עייה נפלו רבים מהגדוד של דניאל ואם אני יכול לברר שהכל בסדר איתו. לעולם לא אשכח את הדקות שלאחר מכן בהן הבנתי איזו בשורה מרה אני צריך לשלוח אליו בחזרה".


הצעדה השנתית לזכרו של דניאל פומרנץ ז"ל נערכה ביום שישי האחרון (14.12.18), במעמד משפחת פומרנץ, ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, מ"מ ראש העיר, ליעד אילני, מח"ט גולני, אל"מ שי קלפר, ובהשתתפות כ-1,500 צועדים בהם חבריו של דניאל, חיילי חטיבת גולני, משפחות שכולות, תושבים, ומאות תלמידים מבתי הספר בליך, אורט אבין ורמת אפעל.

הצעדה שאורגנה על ידי מחלקת הספורט בעירייה, הוזנקה מגן הבנים ברמת אפעל, עברה בנופי ילדותו של דניאל, המשיכה בשטחים החקלאיים של אדמות כפר אז"ר והסתיימה בטקס מרגש בחלקת הקבר.

דניאל פומרנץ ז"ל היה תושב העיר רמת-גן, למד בבית ספר התיכון "בליך" והיה חניך שכבת משגב בשבט צופי אפעל. על מנת להנציח את זכרו, החליטה העירייה לקרוא את מבנה שבט צופי אפעל על שמו. את שירותו הצבאי העביר בגדוד 13 של גולני. ביום כ"ב בתמוז תשע"ד, 20.7.2014, נהרג במבצע צוק איתן יחד עם ששה מחבריו בתקרית הנגמ"ש בסג'עייה. בן 21 במותו. הותיר אחריו זוג הורים ושלושה אחים.

"אם אתם קוראים את זה, סימן שאני סיימתי את הקריירה שלי, אבל לפחות נלחמתי בכבוד ואני שמח. תהיו בטוחים שאני שמח. חשוב שתדעו את זה". אלו היו מילות הפרידה שכתב פומרנץ לבני משפחתו זמן קצר לפני מותו. "אני רוצה שתעשו בכל שנה מסיבה בחוף הצוק הדרומי, שכולם יבואו ויחגגו. תהיה מסיבה, וכולם יחגגו. גם אתם", עוד ביקש פומרנץ במכתב, שהפך לימים לצוואה.

ואכן, מידי שנה מקפידים בני המשפחה לקיים ביום ההולדת שלו מסיבת חוף לזכרו, כשבנוסף אליה מתקיימות גם יוזמות הנצחה אחרות, בהן הצעדה לזכרו.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "נרו של דניאל כבה אבל מעשיו ומורשתו נשארים. היוזמה המרגשת של הצעדה להנצחתו מהווה מסר חשוב לבני הדור הצעיר, כדי שיגדלו על סיפור הגבורה של דניאל. אנחנו נמשיך לתמוך ולסייע ביוזמות הנצחה לזכרו של דניאל ונמשיך לאמץ את בני המשפחה אל ליבנו, ללוות ולתמוך בכל עת שנדרש. יהי זכרו ברוך".