ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | רמת-גן נעמדת לצד העובדים והעובדות הסוציאליות במחאתם הודעות דוברות

רמת-גן נעמדת לצד העובדים והעובדות הסוציאליות במחאתם

7 ביולי 2020

עיריית רמת-גן תומכת במחאת העובדים והעובדות הסוציאליות במחאתם על תנאי העסקתם. האגף לשירותים חברתיים ברמת-גן נותן מענה ל-10,000 לקוחות, תחת מקרי משפחות, ילדים ונוער בסיכון. האגף מפעיל תחנה למניעת אלימות, טיפול בקשישים, טיפול באנשים עם צרכים מיוחדים ועוד. באגף פועלים 160 עובדים סוציאליים מסורים שמספקים סיוע בתחומי האבחון, טיפול, תמיכה, איתור, מניעה, הגנה ושיקום של תושבים בעיר.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "אנו עומדים לצד העובדים והעובדות הסוציאליות שמשרתים במסירות את תושבי העיר רמת-גן. תרומתם לחוסן העירוני בזמן משבר הקורונה הינו קריטי להמשך המאבק בנגיף. לא ייתכן כי עובדים מסורים, מקצועיים ובעלי ניסיון של עשרות שנים, יקבלו שכר כל כך נמוך עבור עבדותם ויתרה מכך, יהיו חשופים לאלימות במקום עבודתם. הפגיעה בעובדים הסוציאליים היא בגדר 'כריתת הענף שעליו אנחנו יושבים'. הפגיעה בתנאי התעסוקה שלהם, היא בהכרח פגיעה בכל האזרחים המוכרים על ידי הרווחה ונעזרים בעובדים הסוציאליים בשגרה ובחירום".


שביתה כללית החלה ביום שני האחרון בכל השירותים החברתיים, במסגרת מאבק העובדים והעובדות הסוציאליים לשיפור תנאי העסקתם. במסגרת השביתה, הושבתו כל השירותים החברתיים במשרדי הרווחה החינוך והבריאות, ללא הגבלת זמן. בין היתר, לא ייערכו חקירות ילדים, לא יינתנו צווי הגנה לילדים ונוער בסיכון, לא יתקיימו ועדות להפסקת הריון, לא יינתן מענה לפניות קשישים, לא יטופלו מקרי אלימות במשפחה, לא יערכו השמות של קטינים לפנימיות ולא יוגשו תסקירי עובדים סוציאליים לעבריינים.

האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת-גן נותן מענה רחב לאוכלוסיות שונות ומגוונות בהתאם לשינויים שחלו בסביבה ובקהילה, ע"פ היבטים חברתיים, דמוגרפיים וכלכליים. האגף מורכב מ-10 מחלקות בעלות התמחות ומספק שירותים מקצועיים בתחומי האבחון, טיפול, תמיכה, איתור, מניעה, הגנה ושיקום על ידי מגוון דרכי התערבות ובשיטות עבודה שונות של העבודה הסוציאליות. נוסף על כך האגף מפתח שירותים ייחודים, פרויקטים ומסגרות טיפוליות לרווחת תושבי העיר רמת-גן. באגף מועסקים עובדים סוציאליים בעלי התמחויות שונות ועובדי מנהל.

האגף לשירותים חברתיים נותן מענה ל10,000 לקוחות, ביניהם משפחות וילדים, נוער בסיכון, הפעלת תחנה למניעת אלימות, טיפול בקשישים, טיפול באנשים עם צרכים מיוחדים ועוד. באגף עובדים 300 עובדים, מתוכם 160 עובדים סוציאליים.