ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | ושמחת בחגך: רמת-גן קיימה את מצוות הקפות שניות בשמחת תורה הודעות דוברות

ושמחת בחגך: רמת-גן קיימה את מצוות הקפות שניות בשמחת תורה

29 בספטמבר 2019

 

רמת-גן ציינה את אירועי סוכות 2019 וחגגה יחד עם אלפי תושבים, שיצאו מהסוכה ונהנו משלל אירועים שהתקיימו ברחבי העיר. במוצאי החג נערכו 'הקפות שניות' בארבעה מוקדים שונים ברחבי העיר: כיכר רמב"ם, שכונת ראשונים, רמת שקמה ורמת עמידר


בשבוע שעבר, במוצאי חג הסוכות, נערכו הקפות שניות בארבעה מוקדים שונים ברחבי העיר - כיכר רמב"ם, שכונת ראשונים, רמת שקמה ורמת עמידר. עם סיום קריאת המחזור השנתי של קריאת התורה והתחלת הקריאה מחדש, החלו התהלוכות החגיגות עם ספרי תורה ודגלים, שסחפו את ההמון עד השעות הקטנות של הלילה.


'הקפות שניות' הוא מנהג ארץ-ישראלי המיוסד על הנהגת הארי הקדוש ז"ל, שהתגורר בצפת, לפיו מקיימים במוצאי 'שמחת תורה' פעם נוספת הקפות עם הספרי תורה בליווי שירה וריקודים בכלי זמר. אירועי שמחת תורה מציינים את סיום המחזור השנתי של קריאת התורה והתחלת מחזור חדש. ביום זה גומרים לקרוא את כל 54 הפרשות שבתורה, ומתחילים לקרוא את התורה מחדש.


אירוע 'הקפות שניות' שנערך בכיכר אורדע ברמת-גן, הועבר בהנחיית המנחים 'צמד רעים' ובהשתתפות מ"מ הרב הראשי לרמת גן, הרב אהרון כץ, סגני ראש העיר, חברי הנהלה ומועצת העיר ובהשתתפות החזן אשר בן דוד והזמר איתמר חג'בי.


ברמת עמידר אירוע ההקפות השניות הועבר בהנחיית אלרועי שליט ובהשתתפות מ"מ הרב הראשי לרמת גן, הרב אהרון כץ וחניכי תנועת הנוער בני עקיבא וישיבת ההסדר. ברמת שקמה האירוע הועבר בהנחיית גבריאל לביא ויאיר אמור ובהשתתפות הרב אלברט לביא. בשכונת ראשונים האירוע הועבר בהנחיית הרב פיני ליפסקר ומשה ברוך, בהשתתפות מ"מ הרב הראשי לרמת-גן, הרב אהרון כץ ובהשתתפות מאיר לוי ולהקת המתופפים.


אירועי 'ההקפות השניות' התקיימו כחלק ממערך שלם של אירועי סוכות שארגנה עיריית רמת-גן בחג, שכלל מגוון אטרקציות כמו הפעלות לילדים בסוכות העיר, תערוכת 'מועדון ה-5', פסטיבל הצגות ילדים, הרקדות ושירה בציבור.