ראשי | עושים עסקים | כתבות עושים עסקים | הפחתה דרמטית בארנונה למקומות בילוי ברמת-גן כתבות עושים עסקים

הפחתה דרמטית בארנונה למקומות בילוי ברמת-גן

ההחלטה להפחתת דמי הארנונה התקבלה ביוזמתו של ראש עיריית רמת-גן ובתמיכתם הרחבה של חברי מועצת העיר וממתינה כעת לאישור סופי של משרד הפנים ומשרד האוצר

 

כחלק מהמגמה של הנהגת העיר החדשה להחייאת העיר והפיכתה לתוססת, צעירה ואטרקטיבית, מגבשת העירייה תכנית שמטרתה לעודד את הקמתם ופעילותם של מקומות הבילוי והפנאי ברמת-גן. כחלק מתכנית זו, החליטה העירייה ליצור תמריצים להפעלת מקומות בילוי בעיר, בהם בתי קפה, מסעדות וברים, באמצעות הפחתת דמי הארנונה שישולמו עבורם.

את המהלך הוביל ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, באמצעות יצירת סיווגים חדשים למקומות בילוי בצו הארנונה לשנת 2019. ההחלטה על הפחתת דמי הארנונה התקבלה בתמיכתם הרחבה של חברי מועצת העיר, לאחר שנמצאו לה מקורות המימון המתאימים ולאחר עבודת מטה מקיפה, שכללה, בין היתר, פנייה למחזיקי הנכסים הרלוונטיים, השוואת תעריפי הארנונה המקובלים בבתי עסק מסוג זה בערים סמוכות, בחינת אפשרויות חלופיות וכן ליווי וייעוץ משפטי.

במכתב הבקשה לאישור חריג בארנונה לשנת 2019, שנשלח עבור שר האוצר משה כחלון ושר הפנים אריה דרעי, ראש עיריית רמת-גן שיתף את הנמענים באחד מהאתגרים המשמעותיים של הנהגת העיר החדשה - הפיכת העיר למובילה בחיי התרבות, הפנאי והקהילה.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן:" ציבור התושבים ברמת-גן בחר בי ובחבריי להנהגת העיר החדשה, מתוך תקווה ואמונה שנפעל לחידוש ימיה היפים של עיר הגנים.
קביעת תעריפי ארנונה לעסקי פנאי ובילוי שנמוכים בכמעט 70% מהקיימים, היא מסר חד וברור לאן רמת-גן מכוונת ושזה הזמן לעבור לעיר, להשקיע ולהשתקע בה".

כעת ממתינה ההחלטה לאישור סופי של משרד הפנים ומשרד האוצר, כנדרש בכל בקשה לשינוי תעריפי הארנונה ברשויות המקומיות. "צו הארנונה המוגש לאישורכם, ובכלל זה הסיווג החדש כאמור, הוא חלק אפוא חשוב ממהפכת התרבות והפנאי שתושבי העיר רמת-גן כה משוועים לה. אישורכם יסייע להפוך את רמת-גן למוקד בילוי ופנאי, שיביא רוח צעירה ורעננה לעיר, ימשוך תיירות מקומית ובינלאומית וישפר את רווחת התושבים, הן במישור החברתי-קהילתי והן במישור הכלכלי", הוסיף שאמה הכהן.