ראשי | יוצאים מהבית | תזמורות, להקות ומקהלות | התזמורת הקאמרית רמת-גן | אודות אביב רון - מנצח ומנהל מוסיקלי התזמורת הקאמרית רמת-גן

אודות אביב רון - מנצח ומנהל מוסיקלי

רון יליד הארץ, בוגר האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין באוניברסיטת תל אביב. השתלם בניצוח בביה"ס הגבוה למוסיקה בווינה והשתתף בקורסים בינלאומיים לניצוח בישראל, בשוויץ ובצרפת.


רון מוזמן בקביעות לנצח על תזמורות והרכבים שונים בארץ, ביניהן: התזמורת הסימפונית חיפה, הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית אשדוד, סימפונט רעננה והתזמורת הקאמרית רמת-גן , אשר מאז 1996 הוא מנצחה ומנהלה המוסיקלי.


הוא הופיע רבות במזרח אירופה. בין היתר ניצח ברומניה על האופרה "ריגולטו" בבית האופרה קראיובה, על התזמורת הפילהרמונית "אולנטיה" ועל התזמורת הקאמרית "אורפאו" בבולגריה. בשנת 1995 הגיע לשלב הגמר בתחרות הראשונה לניצוח על מוסיקה מודרנית בצרפת.


ניסונו המקצועי כולל עבודה בהפקות אופרה שונות בארץ ובחו"ל. ב- 1991 עבד בפסטיבל וינה כעוזר מנצח עם מאסטרו קלאודיו אבאדו בהפקות:"נישואי פיגארו" ו"דון ג'ובאני" שם גם ייסד את האנסמבל "Musiktheater Opus Modern", לביצוע אופרות מודרניות ועליו ניצח בבכורה העולמית לאופרה "האדם הנוטה למות" מאת המלחין הישראלי שרון איתן ועל האופרה "זה הזמן" מאת וולפגנג פורטנר (1992). בין השנים 1994-1998עבד כמנצח משנה באופרה הישראלית החדשה. בעונה 1997-98 היה גם מנצח המקהלה של האופרה. בין היתר ,הכין את מקהלת האופרה בביצוע הבכורה העולמי ליצירתו של דוב זלצר "רקוויאם למנהיג" (לזכר יצחק רבין).


רון ניצח על שתי הפקות של האופרה הישראלית החדשה: "כרמן בתל-אביב" במסגרת פסטיבל ת"א. והאופרה "הבן יקיר לי" מאת חיים פרמונט, בביצוע בכורה עולמי במסגרת פסטיבל ישראל, עליה גם זכה לציון לשבח מטעם משרד התרבות.


במסגרת פעילותו כמנצח ומנהל מוסיקלי של התזמורת הקאמרית רמת-גן הוא הביא אותה לידי הכרה מחודשת בחוגים המקצועיים. רפרטואר התזמורת גדל והיא שיתפה פעולה עם טובי הסולנים בארץ. תחת שרביטו מופיעה התזמורת בהיכלי התרבות בארץ, בפסטיבלי המוסיקה השונים וזוכה לביקורות אוהדות.