ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | מפרידים וממחזרים: תלמידי רמת-גן מובילים שינוי סביבתי כתבות מטפחים איכות חיים

מפרידים וממחזרים: תלמידי רמת-גן מובילים שינוי סביבתי

בעקבות ההצלחה שנרשמה בשנתיים האחרונות, חוזרת תוכנית "מבית לבית עם הפח הכתום", במסגרתה תלמידי כיתות ח' ברמת-גן מבצעים הסברה לתושבים בנושא מחזור והפרדת פסולתבמסגרת יישום "חוק האריזות", הכולל הטמעת פחים כתומים ומחזור אריזות בעיר, עיריית רמת-גן ממשיכה לפעול להעלאת המודעות והנחלת השינוי אצל כל התושבים, בכל שכבות הגיל. לצורך כך, מתחדשת, זו השנה השלישית ברציפות, תוכנית "מבית לבית עם הפח הכתום", במסגרתה תלמידי כיתות ח' בעיר מבצעים הסברה בנושא פסולת, בדגש על חוק האריזות והפח הכתום.

תוכנית "מבית לבית עם הפח הכתום" שמה לה למטרה להפוך את התלמידים המשתתפים לשגרירי מחזור וסוכני שינוי, באמצעות פעילות הסברה שכונתית ברוח ערכי הקיימות. דרך התלמידים ניתן יהיה להגיע לאחים, להורים ולקהילה העירונית, ולהוביל שינוי משמעותי ורחב בהטמעת תהליכי הפרדת פסולת בעיר.

התוכנית כוללת שני חלקים:

  • חלק עיוני | במסגרתו יעברו התלמידים הכשרה בת מספר מפגשים בנושא בעיית הפסולת ופתרונותיה בדגש על חוק האריזות.
  • חלק מעשי | במסגרתו יישמו התלמידים את הידע והכלים שנרכשו במהלך הסדנה, על ידי פעילות הסברה ורתימת התושבים לתהליך ההפרדה. בתמורה תממן העירייה ספרי מחזור למסיבת הסיום.


בשנתיים האחרונות השתתפו בתוכנית כ-280 תלמידים, שעברו בשכונות בעיר, דפקו על דלתותיהם של כ-3,000 משקי בית והסבירו לתושבים כיצד יש להפריד את האשפה ומה יש לזרוק לפח הכתום. במהלך חודש אפריל 2018 תחודש התוכנית וההסברה תתבצע על ידי 1,000 תלמידי כיתות ח' מתשעה בתי ספר: "הגפן", "קורצ'אק", "עתיד", "רמת אפעל", "ארנון", "עליות", "המנחיל", "חשמונאים" ו"מורדי הגטאות". ימי הפעילות הם ראשון-חמישי, בין השעות 19:30-16:00. טרם המעבר בבתים יתלו שלטים בכל הבניינים באזור.

בתי ספר המעוניינים להצטרף מוזמנים לשלוח מייל הכולל את פרטי קשר של המורה המובילה, לגייס מעורבות סגנית/מנהלת, אישור ועד ההורים וליידע את התלמידים על התוכנית והתמורה. כתובת המייל: [email protected].

תלמידי בית ספר בתוכנית "מבית לבית עם הפח הכתום"