ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | בקרוב בבורסה: מגדלי תעסוקה לצד מגורים להשכרה ומעונות הודעות דוברות

בקרוב בבורסה: מגדלי תעסוקה לצד מגורים להשכרה ומעונות

25 בינואר 2018

בקרוב בבורסה: מגדלי תעסוקה ומסחר לצד מגורים להשכרה ומעונות כחלק מתכנית "משולש הבורסה", אותה הפקידה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה


הועדה המחוזית לתכנון ולבניה ת"א הפקידה את התכנית "משולש הבורסה" של החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה ("דירה להשכיר") להקמת מתחם ובו ייעשה לראשונה עירוב שימושים מאסיבי בלב מתחם הבורסה ברמת-גן, ובו ישולבו מגורים, מעונות סטודנטים, מסחר ותעסוקה.
על פי התכנית, שטחי התעסוקה ימוקמו סמוך לנתיבי איילון, בשני מגדלים בני 45 קומות המחוברים ביניהם בבנייה מרקמית של עד 8 קומות, המלווה במסחר בקומת הקרקע; ואילו לאורך רחוב מנחם בגין ימוקם מגדל של עד 60 קומות שיכלול שימושים ציבוריים ובו 350 יחידות למעונות סטודנטים ועוד 400 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח.

ייעודה העיקרי של "משולש הבורסה", אותה מובילה דירה להשכיר ואשר מתוכננת על ידי משרד ישר אדריכלים, הוא ליצור לראשונה עירוב שימושים בשלושת המגדלים שישלבו מגורים להשכרה, מעונות סטודנטים, שטחי תעסוקה ושטחי ציבור – שיצליחו לעורר את אזור מתחם הבורסה לא רק בשעות היום העמוסות אלא גם בשעות הלילה. הפרויקט מוטה הולכי רגל ומסלולים לרוכבי אופניים, וכן בכיכר עירונית כך שכל תנועת כלי הרכב והכניסה לחניונים תתבצע מתחת לפני הקרקע.

סגנית ראש עיריית רמת-גן ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, אביבית מאור-נמרודי, בירכה על ההחלטה ואמרה: "התכנית שהגיעה לשולחן הוועדה המקומית כללה מעט מידי שטחי תעסוקה, בתוספת 400 יחידות דיור אך ללא שטחי ציבור מספקים. היות והוועדה סברה שבמתכונתה היא איננה תכנית ראויה ואינה נותנת מענה ראוי לצורכי הציבור, כתוצאה מכמות הדירות והיעדר תעסוקה, היא סורבה. לשמחתנו, בעקבות סירוב הוועדה המקומית התכנית עברה שינויים משמעותיים בחודשים האחרונים - וזאת במהלך ישיבות תאום בין הועדה המחוזית, העירייה ו'דירה להשכיר', ולשביעות רצונם של כל הנוגעים לדבר.

"התכנית שעולה לדיון היום במחוזית שונה בתכלית, ואנו מברכים עליה! היקף שטחי התעסוקה הוגדל באופן דרמטי, דבר אשר יוסיף משמעותית לחוסנה הכלכלי של העיר. כמו כן, התווספו עשרת אלפים מ"ר של שטחי ציבור ועוד עשרת אלפים מעונות סטודנטים, שיחד יהוו מוקד ציבורי משמעותי בבורסה ויאפשרו פינוי קרקעות משמעותיות שכיום משמשות למבני ציבור במרכז העיר רמת-גן, ואשר בייעודן החדש ישמשו לצרכים שכונתיים".

בעירייה הוסיפו ובירכו את הצוות המקצועי באגף ההנדסה, שעמד בנחישות על דעתו בהיבטי התכנון, לרבות הצרכים הנובעים מהתכנית והביא לשינוי המהותי בתכנית, שינוי שאפשר כאמור את אישורה בוועדה המחוזית.

לפרטים נוספים: סער ורדי/דובר עיריית רמת-גן 054-9549909