ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | חדשות ירוקות: גינה קהילתית שישית יצאה לדרך כתבות מטפחים איכות חיים

חדשות ירוקות: גינה קהילתית שישית יצאה לדרך

ריכזנו עבורכם חדשות שיאפשרו לכם להישאר מעודכנים בכל הנעשה בעיר בתחום הסביבתי. והפעם: גינה קהילתית חדשה ברמת אפעל, הצבת עמדות סולאריות ופעילות ירוקה ומיוחדת של בית ספר ערמונים


רמת-גן היא העיר הירוקה ביותר בישראל, כאשר 25% משטחה מכוסה שדרות, עצים הנטועים ברחובות וגנים, לרבות הפארק הלאומי ששטחו יותר מ-1,000 דונם. כדי לשמור על התואר המכובד, מעודדת העירייה קידום סביבה ירוקה, באמצעות הקמה של עשרות גנים ופינות ירק ברחבי העיר, לצד פעילויות המאפשרות לשפר את איכות החיים של התושבים. על מנת שתישארו מעודכנים בנעשה בעיר בתחום הסביבתי, נביא לפניכם חדשות ירוקות שיפורסמו מדי חודש באתר. והפעם:


גינה קהילתית שישית יצאה לדרך

בשטח פתוח בחלקה הדרומי של רמת אפעל, הוקמה הגינה הקהילתית השישית ברמת-גן. כ-25 משפחות הגיעו למפגש ראשוני, שלווה מקצועית על ידי החברה להגנת הטבע ומחלקת איכות הסביבה אגף שפ"ע. במסגרת המפגש נערך סיור בשטח המיועד שצמוד לגן האקליפטוס, בחלקה הדרומי של שכונת רמת אפעל ובצמוד לגינת הכלבים החדשה במקום. בהמשך יפגשו התושבים יחד עם רכז הגינה הקהילתית, בכדי להתוות אסטרטגיה ולתכנן את נראות הגינה הקהילתית החדשה ברמת אפעל.

גינה קהילתית רמת אפעל

מאמצים קומפוסטרים

עיריית רמת-גן מקיימת מספר פעמים בשנה השתלמות קומפוסט לתושבי העיר, במטרה לעודד הפרדת אשפה ושמירה על סביבה נקייה. הקומפוסטר מיועד לבתים פרטים ולבתים משותפים, ויחד איתו מקבלים התושבים הדרכה צמודה למשך שנה על ידי חברת RE3. שנת 2016 הסתיימה עם חלוקה של 100 קומפוסטרים נוספים לתושבי העיר ובסך הכל חולקו עד כה 400 קומפוסטרים. המחלקה לאיכות הסביבה אגף שפ"ע מחלקת קומפוסטרים ללא עלות וכל שנדרש הוא השתתפות בסדנת הסבר. בעיר צמחה קהילת "מקמפסטים" המונה תושבים שסיימו קורס מובילי סביבה, שמלווים את בעלי הקומפוסטרים החדשים. קהילה זו הקימה גם את קבוצת הפייסבוק "עושים קומפוסט ברמת-גן", התומכת בכל שאלה הנוגעת לטיפול ולעבודה עם הקומפוסטר ברחבי העיר.

מאמצים קוספוטר

עמדות סולאריות בעיר

בתחילת חודש ינואר הותקנו בעיר שני מתקני ניפוח סולאריים שהוצבו ברחוב תובל פינת היצירה (מקביל לגדר אוויס) וברחוב אהליאב. שתי העמדות הציבוריות מאפשרות ניפוח אוויר בצמיגי אופניים. כמו כן, מאפשרים המתקנים החדשניים ליהנות מפונקציות סולאריות נוספות, בהן חיבור לרשת אינטרנט אלחוטית, עמדות הטענה למכשירים חכמים, מצלמה ומסך LCD. העמדות מאפשרות גם לפתוח קריאה במוקד 109 בלחיצת כפתור. לחיצה על הלחצן הייעודי תקשר את העמדות באופן ישיר למוקד העירוני. העמדות הסולאריות מופעלות באמצעות פאנל שמתכוונן בהתאם לקרני האור, המאפשר לצרוך אנרגיה חסכונית וידידותיות לסביבה.

עמדות סולאריות

ממחישים את שיעורי מדעים

שיתוף פעולה יוצא דופן נרשם בית ספר ערמונים לגינה הקהילתית "הכבאים". מחודש ינואר כ-40 תלמידים מכיתות א' ועד ח' (מחולקים לשתי קבוצות א-ד, ו-ח) החלו להגיע בכל יום שני אחה"צ לגינה, על פי תוכנית סדורה לעשייה לטובת הגינה והפעילים בה. במסגרת זו בנו התלמידים פירמידת הוכברג, קיר ירוק מבקבוקים, שביל חושים, ערוגת פרפרים ועוד. שיא המפגשים והצגת התוצרים היה ביום המעשים הטובים שחל ב-28 במרץ. בתום פעילות של חודשים, הפיקו תלמידי בית ספר ערמונים סרטון עם מיכל ינאי.

תלמידי בית ספר ערמונים