ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | מתחברים לשורשים: סיור בעיר למציאת פתרון לעצים שנעקרו בעקבות עבודות הרכבת הקלה הודעות דוברות

מתחברים לשורשים: סיור בעיר למציאת פתרון לעצים שנעקרו בעקבות עבודות הרכבת הקלה

21 ביולי 2020

על רקע דרישת בקשה של מדינת ישראל והנהלת הרכבת הקלה לעקירת אלפי עצים לאור בניית הרכבת הקלה ובניית שכונות חדשות ברמת אפעל, רה"ע פועל בכדי למצוא בית חדש ל6000 עצים נטועים ועוד אלפים נוספים שעתידים להעקר. קול קורא יופץ לתושבים ולארגונים סביבתיים בשביל למצוא בית חדש לעצי הזית והדקל.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "חשוב שתמיד נזכור שהטכנולוגיה והקדמה יכולות לקצר עבור הדורות הבאים את זמן הבנייה, את זמן הנסיעה ואת זמן הטעינה אך לא את זמן גידול העצים. אם נוכל להציל אפילו עץ אחד היה שווה לקום בבוקר, לצאת לשטח ולהתייצב מול הכוחנות, הדורסנות והאטימות של הרכבת הקלה. נפעל בשיתוף הציבור בשביל לעשות הסבה של חלק מעצי הדקל או עצי הזית לעצי נוי המיועדים לחצרות התושבים ולחלוקה של ארגונים חברתיים וסביבתיים. יחד נחזיר את ר"ג עיר הגנים להוביל גם בירוק
".


הבוקר נערך סיור ליד משטרת מסובים ביוזמת סגן רה"ע רועי ברזילי ובנוכחות ראש העיר כרמל שאמה הכהן, לבחינת בקשה של הרכבת הקלה והמדינה לעקירת אלפי עצים. במסגרת המתווה המוצע 6000 עצים נטועים ועוד אלפי עצי משתלה מסוגים וגדלים שונים ייתרמו לכל מי שיבקש לשתול אותם ללא כל תמורה ובהמשך להתחייבות עיריית רמת-גן לפעול בהתאם להסכמים עם מנהל מקרקעי ישראל הפועל להכשרת השטח לפיתוח עתידי.

עם קבלת העצים לידי העירייה, יבוצע קול קורא שמטרתו להביא את מירב העצים לבית חדש אותם יוכלו תושבי העיר לקבל. פרטים על ימי חלוקה ואופן ההגעה למקום נמסור כאן בקרוב. קשר ראשוני לקליטת העצים נעשה אל מול הספארי ברמת-גן ואל מול ארגונים נוספים. במסגרת ההליך רישיונות הכריתה יועברו מרשות מקרקעי ישראל לידי עיריית רמת-גן שתמצא בית חדש לעצי הזית, הדקל, הנוי, שיחים ועצי פרי נוספים.

סגן רה"ע, עו"ד רועי ברזילי: "המטרה הראשונה לפיתוח הסביבה של דרום תל השומר הוא שלא יתקיים מצב שבו עצים שניתנים להעתקה, לא יועתקו ויעמדו בפני כריתה. אנו נפעל בכדי שארגונים חברתיים וסביבתיים ואפילו תושבים פרטיים, יעשו שימוש בעצים הללו, כיאה למעמדה של רמת-גן כעיר הגנים של ישראל. אנו מזמינים את התושבים לעקוב אחרי פרסומי העירייה בנושא".